Wyświetlono wypowiedzi znalezione dla zapytania: Policja Miejska w Bytomiu

Temat: Z prasy...
Źródło: gazeta.plPracował w kebab barze jako tajny agent policji
piet
2009-06-25, ostatnia aktualizacja 2009-06-25 16:07

Kucharz z kebab baru udawał tajnego agenta policji i brał pieniądze za jego ochronę. W czwartek został zatrzymany przez prawdziwych stróżów prawa z Bytomia.

21-letni mężczyzna pracował w prowadzonym przez Turków kebab barze w centrum Bytomia. Po kilku dniach smażenie mięsa i frytek uznał jednak, że nie zaspokaja to jego ambicji zawodowych. - Wmówił więc właścicielowi, że jest tajnym agentem policji działającym pod przykrywką i prowadzi w barze specjalna operację - mówi aspirant Adam Jakubiak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Kucharz oznajmił zdumionemu Turkowi, że tak bardzo go polubił, iż za tysiąc zł miesięcznie będzie chronił bar przed kontrolami służb sanitarnych i podatkowych. Właściciel baru dał 21-latkowi 400 zł, ale po zastanowieniu zgłosił jednak sprawę na komisariacie. W czwartek na spotkanie z tajemniczym kucharzem pojechali prawdziwi stróże prawa. - Mężczyzna kazał im spier... twierdząc, że go zdekonspirują i położą jego tajną akcję - mówi jeden z oficerów bytomskiej policji.

Kiedy funkcjonariusze poprosili 21-latka o legitymację, ten zaczął się powoływać na znajomości w komendzie wojewódzkiej. Dopiero w komisariacie spuścił z tonu i przyznał się do oszustwa.

Za wyłudzenie pieniędzy i podawanie się za funkcjonariusza grozi mu 8 lat więzienia.Temat: Rozmowa z Naczelnikiem Policji Drogowej w Bytomiu
Poprosiliśmy o rozmowę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, pana podinspektora Stanisława Surowca. Na umówioną godzinę stawiliśmy się w policyjnym budynku i po pokonaniu labiryntu korytarzyków stanęliśmy u drzwi. Mały skromny gabinecik. Nieco rozbijający nasze wyobrażenia o centrum dowodzenia ruchem drogowym w sporym mieście. Miłe powitanie. Mała filiżanka gorącej, doskonałej kawy na stoliku. Zaczynamy rozmowę.

Aifoz: W jaki sposób rozpoczęła się pana policyjna kariera?
Stanisław Surowiec: Ukończyłem szkołę gastronomiczną. Pracowałem w zawodzie kucharza.
Czekała mnie jak każdego młodego człowieka zasadnicza służba wojskowa. Otrzymałem wezwanie z WKR. Z tym wezwaniem stawiłem się do rozmowy w komendzie policji w Bytomiu. Zadano mi proste pytanie – czy nie chciałbym odbyć służby wojskowej jako policjant. >> pełny tekst >>

Temat: Kierowco ciężarówki uważaj !!!
Do bytomskich policjantów często docierają sygnały, że samochody ciężarowe parkują w niedozwolonych miejscach. - Przy wąskich drogach, przy drogach osiedlowych. Tym samym utrudniają ruch i stwarzają zagrożenie. Samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t i długości nie większej niż 12 m mogą parkować tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach - mówi podinspektor Stanisław Surowiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Policjanci będą patrzeć na źle zaparkowane ciężarówki nieprzychylnym okiem. Kierowcy ciężarówek będą karani mandatami. Za parkowanie w niedozwolonym miejscu grozi mandat od 50 do 500 zł. - Mamy sygnały, że ciężarówki zaparkowane niezgodnie z przepisami stoją między innymi przy ulicy Francuskiej, Racjonalizatorów i Łokietka - wymienia Surowiec. Kierowca ciężarówki parkującej przy ul. Łokietka już poniósł konsekwencje swojej lekkomyślności. W poniedziałek został ukarany mandatem 300 zł. Policja apeluje o to, by bytomianie zgłaszali miejsca, w których nielegalnie parkują samochody ciężarowe. Miejsca można zgłaszać dzwoniąc na numer tel. 032/388-82-91.
Temat: Tragedie w Bytomiu
Dziewiętnastolatek zabawiał się strzelaniem do ludzi z wiatrówki. Towarzyszyło mu dwóch kolegów. Każdy z nich ma po dwadzieścia lat. – W nocy z soboty na niedzielę 44–letni mieszkaniec Bytomia wracał z pracy do domu. Usłyszał trzask i poczuł uderzenie w szyję. Zorientował, że został czymś trafiony i ma ranę, pobiegł więc do pobliskiego sklepu po pomoc.

Zadzwonił na pogotowie i policję. Niedługo po tym została zraniona w łydkę 34–letnia kobieta. Kobieta widziała trzech mężczyzn leżących w krzakach. Wszystko działo się w Bobrku – mówi aspirant sztabowy Adam Jakubiak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Zawiadomieni policjanci zaczęli patrolować teren i szybko złapali trzech śmiałków.

– Okazało się, że strzelał dziewiętnastolatek. Policjanci więc go zatrzymali. Grozi mu do pięciu lat więzienia – mówi Jakubiak. Śledztwo trwa, a towarzysze snajpera będą zeznawali.Temat: WAŻNE TELEFONY:
Miejski Ośrodek Prezydenta (działający całą dobę): 032 281 18 24

Komenda Miejska Policji w Bytomiu (czynny całą dobę): 997
ul. Powstańców Warszawskich 74: 032 388 82 00

Miejski Zarząd Dróg i Mostów - ośrodek zimowego utrzymania ulic: 0 800 204 474 (infolinia bezpłatna),
032 387 06 55, 0506 176 248 (dyspozytor)
0512 181 838 (inspektor dyżurny)
ul. Smolenia 35: 032 396 97 01

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne:994 lub 032 396 71 05
Gazownia: 032 281 29 00 lub 992
Miejska Straż Pożarna: 032 388 76 00- centrala ,032 388 76 30 - Komendant lub 998
Zakład Budynków Miejskich: 032 281 88 00 w. 512
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej: 032 281 43 40
Straż Miejska ul.Wrocławska 122: 032 281 18 24
Pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne-pl. Kościuszki 11: 994

Pogotowie Ratunkowe:
ul. Żeromskiego 7: 032 281 44 44 lub 999
ul. Długa 15: 032 289 59 99
Szpitale:
Szpital Specjalistyczny nr 1
ul. Żeromskiego 7: 032 396 32 00
Szpital Specjalistyczny nr 2
ul. Batorego 15: 032 281 00 21
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4
al. Legionów 10: 032 281 02 71

Pogotowie ratownictwa górniczego: 032 281 46 66
Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego
ul. Chorzowska 25: 032 281 14 01, 032 253 96 91Temat: 180 km/h Skodą tatusia
"Policja nic nie odpisała ponieważ oni tylko przyjmują zgłoszenia cyt. ,,Witamy na numerze GG Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Prosimy o zamieszczanie korespondencji w jednym oknie. Znacznie usprawni to udzielanie odpowiedzi na Państwa pytania. Funkcjonariusz odpowiada na Państwa pytania w godzinach 8:00 - 15:00 w każdy dzień roboczy." "

"Po 7 dniach od wysłania policja odpisała cyt. ,,Witam. Dziękuję za wiadomości.""

Natomiast z programu UWAGA brak odzewu.

Tyle informacji udało mi się wyszukać.Temat: Oswietlenie

wszystko jest w trakcie zalatwiania, planowania, spokojnie... Eros byl juz w 13', u dyrektorki. I okazalo sie ze za niewielka oplata na razie wydzierzawia nam boisko, z zezwoleniem na rozpoczecie prac budowlanych, a za pare lat odsprzedaja...

Tak wiec wszystko idzie po naszej mysli, wydaje mi sie ze budowa rozpocznie sie okolo listopada/grudnia, jak juz nie bedzie nikt boiska uzytkowal...

PS. Eros to wszystko potrafi zalatwic Na uklady nie ma rady;p


Nie powiedzialbym ze potrafi wszystko zalatwic. tu akurat zadecydowal zbieg okolicznosci- dyrektorka znala komendanta miejskiej policji w bytomiu..
Temat: Oswietlenie

wszystko jest w trakcie zalatwiania, planowania, spokojnie... Eros byl juz w 13', u dyrektorki. I okazalo sie ze za niewielka oplata na razie wydzierzawia nam boisko, z zezwoleniem na rozpoczecie prac budowlanych, a za pare lat odsprzedaja...

Tak wiec wszystko idzie po naszej mysli, wydaje mi sie ze budowa rozpocznie sie okolo listopada/grudnia, jak juz nie bedzie nikt boiska uzytkowal...

PS. Eros to wszystko potrafi zalatwic Na uklady nie ma rady;p


Nie powiedzialbym ze potrafi wszystko zalatwic. tu akurat zadecydowal zbieg okolicznosci- dyrektorka znala komendanta miejskiej policji w bytomiu..

No mimo wszystko to zasluga erosa Jak myslisz kiedy pojedziemy po materialy budowlance? Przynajmniej w najblizszym czasie przydalo by sie zorientowac w cenach...
Temat: Policjanci z Bytomia najlepsi w województwie!
Jest bardzo wymagający, ale zna się na robocie – tak o swoim szefie mówią bytomscy policjanci. Niespełna rok temu nadkomisarz Zbigniew Klimus objął stanowisko Miejskiego Komendanta Policji w Bytomiu i już pierwszy sukces - bytomska policja ma najlepsze wyniki w województwie! W nagrodę Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk przekazał szefowi bytomskiego garnizonu kluczyki do nowego radiowozu fiat bravo.

Na zdecydowaną poprawę stanu bezpieczeństwa w naszym mieście wpłynął dość duży spadek przestępstw o charakterze kryminalnym. Spadły one o 21,1% - mówi Adam Jakubiak, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Trzeba zaznaczyć, że jednocześnie o 5,7% wzrosła wykrywalność tych przestępstw. Obecnie wynosi ona 46%.

Uroczyste przekazanie radiowozu bytomskim policjantom odbyło się wczoraj podczas narady rocznej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, podczas której podsumowano pracę śląskiej policji w 2008 roku.

Ale to nie jedyny radiowóz, który trafił w ostatnim czasie do bytomskiej jednostki – podkreśla Jakubiak. Drugim samochodem jest opel vectra, wyposażony w wideoradar i bezprzewodową łączność z policyjnymi systemami informatycznymi. Samochód będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z drogówki, przede wszystkim jako narzędzie do zwalczania piractwa drogowego. Myli się ten, kto sądzi, że to samochód, który ułatwia tylko łapanie piratów drogowych – zaznacza rzecznik prasowy bytomskiej policji. Dzięki niemu łatwiej będzie rejestrować wykroczenia popełniane przez pieszych i innych użytkowników dróg.

Złodzieje nie przyjeżdżajcie do Bytomia. Bo nie ma sensu ;)Temat: Oszust z Bytomia sprzedawał na Allegro
42-letni mieszkaniec Bytomia został wczoraj zatrzymany przez policję za oszustwa internetowe. Mężczyzna sprzedawał nieistniejące towary na internetowych aukcjach. Założył w sieci kilkadziesiąt kont aukcyjnych, za pośrednictwem których handlował. Ponadto, posługując się fałszywymi dokumentami założył kilkanaście kont bankowych.

Przed zatrzymaniem zdążył wystawić na sprzedaż m.in. 100 nieistniejących telefonów komórkowych. Mężczyznę złapali policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie razem z Zespołem do Walki z Przestępczością Komputerową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - Policjanci wpadli na trop oszusta monitorując na bieżąco transakcje zawierane w internecie - mówi młodsza aspirant Małgorzata Bilik, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Oszust został aresztowany w osiedlu Paderewskiego w Katowicach.

Policjanci złapali go, gdy siedząc w samochodzie przygotowywał się do kolejnego oszustwa. Dzięki przenośnemu komputerowi z bezprzewodowym łączem internetowym łączył się z portalem aukcyjnym. Policjanci ustalili, że od 2005 do 2007 roku bytomianin oszukał prawie 1000 osób z całej Polski. Dopuścił się oszustw na kwotę co najmniej 100 tys. zł. - Dzisiaj o losie zatrzymanego zdecyduje prokuratura - informuje Bilik. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. (DZ)Temat: Monitoring łomżyńskiego stadionu

Łomżyńska policja, z udziałem grup młodzieży, przeprowadziła próbny monitoring stadionu. Już sobotni mecz ŁKS Browar Łomża z Polonią Bytom będą pilnie śledziły kamery, zwracając zwłaszcza uwagę na pseudokibiców. Do monitoringu wykorzystano m.in. stałą kamerę zainstalowaną do obserwacji ruchu na ul. Zjazd, a także dwie nowe kamery przenośne. Rejestrowany przez nie obraz trafia wprost do stanowiska kierowania w Komendzie Miejskiej Policji. "Ćwiczenia wypadły pomyślnie, choć prace nad poprawieniem jakości przekazu trwać będą jeszcze do piątku" - mówi naczelnik sztabu Komendy Miejskiej Policji w Łomży, podinspektor Andrzej Suprowicz. Kamery będą obserwować kibiców także po tym jak opuszczą stadion i wyjdą do miasta. "Stadionowym chuliganom nie pomogą ani kaptury, ani zasłanianie twarzy szalikami. Dzięki monitoringowi przestaja być anonimowi" - mówi naczelnik Suprowicz. Czy monitoring na stadionie w Łomży będzie skuteczny, okaże się już podczas sobotniego meczu z Polonią Bytom. Zarząd klubu, terener i piłkarze, a także służby ochrony i policjanci mają nadzieję, że zarejestrowany przez kamery obraz pozostanie tylko w archiwum jako rejestracja udanego widowiska piłkarskiego.

www.radio.bialsytok.pl
Temat: kibicowski świat
"Wojewoda wydał decyzje o zezwoleniu na mecze piłki nożnej Polonii Bytom z Górnikiem Zabrze, Wisłą Kraków i GKS Bełchatów bez udziału publiczności po negatywnych opiniach komendanta miejskiego policji w Bytomiu o stanie bezpieczeństwa na obiekcie."
PARANOJATemat: Krasnoarmiejcy w warsztatach na Rozbarku


Witam!
Pytanie 1: kiedy oni wreszcie skoncza i straca prawo do wlazenia na wasz
teren
kiedy chca?


Urząd miasta wymógł na Dyrekcji Kolei Dojazdowych uzgadnianie terminu z
conajmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Niestety nie możemy się sprzeciwić,
bo tak orzekł prawnik urzędu miejskiego w Bytomiu. I basta.


Pytanie 2: Czy mieli spis materialow do zabrania? Jak nie to w sumie
mozna im
bylo zamknac drzwi przed nosem i spoko czekac na Policje (nie
wzywac!-czekac az
oni wezwa, a potem pokazac jak KRADNA chocby wasze szuflady...)
Pozdraw i wytrwalosci w walce!
Storch


Spis jakiś, to sobie zrobili. Bardzo niekompletny.
Natomiast zabierają wszystko, co nie figuruje w protokole przekazania
obiektów i wyposażenia miastu Bytom - czyli defaultowo to, co nie jest
miasta jest traktowane jako mienie kolei. Dlatego też trzeba bardzo uważać,
żeby nie zgarnęli  tego, co zostało nam przez kogoś podarowane, lub przez
nas zakupione.
Jeżeli zaś chodzi o wezwanie policji i zrobienie z nich złodzie, to
rozwiązania takiego nie popiera urząd miejski w Bytomiu, a jak sam chyba
rozumiesz wchodzenie w otwarty konflikt z urzędem miejskim mógłby nie wyjść
nam na zdrowie.
Niestety nasza autonomia w Bytomiu jest dosyć poważnie ograniczona i ktoś z
urzędu miejskiego nieprzerwanie patrzy nam na ręce.

Za ciepłe słowa w imieniu załogi dziękuję.

Paweł Niemczuk, GKW

Temat: Wandale w autobusach Komunikacji Miejskiej
Gliwice: zaatakowany kierowca autobusu
Wczoraj, około południa policyjny areszt opuścili dwaj młodzi mieszkańcy Bytomia, którzy w piątek wraz z 16-letnim kolegą pobili kierowcę miejskiego autobusu w Gliwicach.

27-letni kierowca jednej z gliwickich linii wracał już do zajezdni. W autobusie byli tylko trzej pasażerowie w wieku 18, 19 lat i wspomniany 16-latek, zaczęło się od zaczepek wulgarnymi słowami i gestami.

"W końcu przy ulicy Opolskiej w Gliwicach kierowca zatrzymał pojazd i poprosił mężczyzn o opuszczenie jego wnętrza. Zdenerwowani Bytomianie pobili kierowcę, po czym pobiegli w różnych kierunkach. Poszkodowany powiadomił telefonicznie policję. Policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania szybko zatrzymali dwóch sprawców, trzeciego zdołano zatrzymać już w Bytomiu w czasie, gdy wchodził do swojego mieszkania."

Jak dodaje Marek Słomski rzecznik gliwickiej policji dwaj dorośli sprawcy zostali skazani na kary po roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby na 3 lata, oraz wysokie kary grzywny. Nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.
Źródło: www.vanessa.com.pl
Mimo iż to nie dotyczy bezpośrednio komunikacji z ROWu to jednak postanowiłem to tutaj umieścić bo takich "delikwentów" niszczących autobusy i mających "wąty" do kiermanów jest niestety dużo
Temat: SPOTKANIE PREZYDENTA W MIECHOWICACH
Popołudnie, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 54 wypełniona w jednej piątej. Na cantralnym miejscu długi stół nakryty ciemnozieloną materią. Zasiadający to władze Bytomia, Komendant Komendy Miejskiej Policji, Komendant Straży Miejskiej. Początek - sprawozdanie Prezydenta P.Koja "zrobiliśmy, byliśmy, spotkaliśmy się". Potem bolączki mieszkańców; bezpieczeństwo dzielnicy (narzekania); jedna konstruktywna propozycja - utworzyć posterunek policji, tak gdzie najmniej bezpiecznie. Niestety bez odpowiedzi władz. Uskarżanie się na zanieczyszczone powietrze, unoszące się z terenu byłej kopalni Miechowice, gdzie składowane są odcieki z kilku oczyszczalni ścieków, i odpowiedż władz - "bezskuteczna interwencja u wojewody". Pytań i problemów wiele, czytaj więcejTemat: Pijani kierowcy
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,3797191.html

Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu miejskiego przyspieszonej linii nr 850 z Gliwic do Bytomia. Zatrzymał go policjant jadący po służbie tym autobusem.

W czwartek wieczorem sierżant sztabowy z bytomskiej policji wracał z żoną i dzieckiem autobusem linii nr 850 z zakupów w Gliwicach. - Przed przystankiem niedaleko centrum handlowego w Bytomiu kierowca autobusu zaczął jechać wężykiem - powiedział nam Stanisław Surowiec, szef bytomskiej drogówki.

Policjant wylegitymował się kierowcy, poczuł od niego alkohol i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Po wezwaniu radiowozu okazało się, że 51-letni kierowca miał w wydychanym powietrzu 1,88 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Autobusem jechało ponad 70 pasażerów. - Dlatego kierowcy przedstawiony zostanie zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara od pół roku do ośmiu lat więzienia. Będziemy wnioskować o jego aresztowanie - dodał policjant.Temat: Zaczęło się ;-)
Po zatrzymaniu jakiś czas temu przez policję miłośnika kolei przyszedł czas
na MKMów.

Dziś o godzinie 9:55 policja zatrzymała w Rudzie Śląskiej młodą osobę
fotografującą autobusy. Zatrzymanie nastąpiło po otrzymaniu sygnału od
zaniepokojonego mieszkańca Orzegowa.
28-latek został przewieziony na komendę miejską policji w Nowym Bytomiu
celem złożenia wyjaśnień. Po krótkim przesłuchaniu i sprawdzeniu legalności
sprzętu fotograficznego wypuszczono zatrzymanego.

Temat: Zaczęło się ;-)


Po zatrzymaniu jakiś czas temu przez policję miłośnika kolei przyszedł
czas
na MKMów.

Dziś o godzinie 9:55 policja zatrzymała w Rudzie Śląskiej młodą osobę
fotografującą autobusy. Zatrzymanie nastąpiło po otrzymaniu sygnału od
zaniepokojonego mieszkańca Orzegowa.
28-latek został przewieziony na komendę miejską policji w Nowym Bytomiu
celem złożenia wyjaśnień. Po krótkim przesłuchaniu i sprawdzeniu
legalności
sprzętu fotograficznego wypuszczono zatrzymanego.


Brawoooo :-   Pierwszy MKM prześladowany za wiarę :-

p, zul

Temat: Zaczęło się ;-)


Po zatrzymaniu jakiś czas temu przez policję miłośnika kolei przyszedł czas
na MKMów.

Dziś o godzinie 9:55 policja zatrzymała w Rudzie Śląskiej młodą osobę
fotografującą autobusy. Zatrzymanie nastąpiło po otrzymaniu sygnału od
zaniepokojonego mieszkańca Orzegowa.
28-latek został przewieziony na komendę miejską policji w Nowym Bytomiu
celem złożenia wyjaśnień. Po krótkim przesłuchaniu i sprawdzeniu legalności
sprzętu fotograficznego wypuszczono zatrzymanego.

--
Pzdr
Jacek Sobota
GG 1189232

Jacek S. po 40 minutach przerwy mógł kontynuować proceder związany z
fotografowaniem pojazdów KM ;-)


I to u mnie w mieście!

Czuję się dumny i chyba wyruszę wkrótce na miasto z aparatem :-)

pozdr
eMeM

Temat: Wysypisko śmieci w Pyskowicach

A gdzie są w tym czasie służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo / Straz Miejska, Policja, urzednicy.../. A moze wzorem obrońców skrzyzowania na Powstańcow Śląskich mieszkańcy i w tej sprawie powinni wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko rodzi się pytanie: poco nam w takim razie Urząd skoro o wszystkie istotne ale trudne sprawy musimy walczyć sami.

Spróbuj zadzwonić do Straży Miejskiej po 22:00......... powodzenia. Oni w nocy nie pracują:):) Policja tez nie ejst od tego. Swego czasu zrobił się szum wokół wysypiska, bo przywożono śmieci z całego powiatu Bytomskiego i wysypisko się zapełniało w tri miga....... na chwilę to ucichło i znowu się zaczęło. ktoś na tym musi trzepać kasę....... A ja jeszcze pamiętam, jak na miejscu tego wysypiska rosły piękne czerwone kozaki.......Temat: RELACJE EKIP Z POMORZA I OKOLIC -jesien "08

Zatrzymano 32 pseudokibiców Arki
Policja w Gdańsku zatrzymała w sobotę 32 pseudokibiców Arki Gdynia, którzy zdemolowali wagon pociągu.
Mężczyźni w wieku 18-20 lat jechali z Tczewa do Gdyni na mecz Arka Gdynia - Polonia Bytom.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Magdalena Michalewska powiedziała, że pseudokibice w wagonie pociągu dalekobieżnego relacji Olsztyn-Szczecin na wysokości Gdańsk-Oliwa powybijali szyby, zniszczyli świetlówki i prawdopodobnie siedzenia. Policja twierdzi, że wszyscy byli trzeźwi.


194 osoby w Chojnicach, w tym Bałtyk 36 osób

http://www.chojniczanka.p..._wszystkie.htmlTemat: Piast Gliwice

Dzisiaj czytałem, że już doszło do porozumienia z Wodzisławiem, także problem został zażegnany.

Nie do konca


Piast uzyskał wczoraj zgodę policji i w konsekwencji zgodę prezydenta Wodzisławia na organizację meczów na stadionie Odry. - Proszę to bardzo wyraźnie napisać: prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca to jest supergość. To samo dotyczy komendanta miejskiej policji. W olbrzymi sposób pomogli Piastowi - komplementuje ich Józef Drabicki, dyrektor klubu.
Prezes Piasta Jacek Krzyżanowski jest przekonany, że zaplanowany za tydzień mecz pierwszej kolejki ekstraklasy pomiędzy gliwickim zespołem i Polonią Bytom na pewno odbędzie się w Wodzisławiu. - Mamy ważną umowę z OSiR-em i wszystkie wymagane zgody, więc nie ma jakichkolwiek przesłanek, aby do tego meczu mogło nie dojść - podkreśla. Wciąż nie ma jednak porozumienia pomiędzy działaczami Piasta i Odry, która jest głównym użytkownikiem wodzisławskiego stadionu. - Prezes Ireneusz Serwotka właśnie przysłał do mnie faks, w którym odczytuję zachętę do dalszych rozmów. Na początku tygodnia się spotkamy i postaramy się znaleźć kompromis - twierdzi Krzyżanowski.
Temat: "wizya" Straży Miejskiej w sprawie odśnieżania
Kara za nieskuteczne odśnieżanie
wtorek, 10 stycznia 2006 Aktualizacja: 10.01.06
Prezydent Miasta zerwał umowę z konsorcjum, utworzonym przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jan Laszuk Zakład Pracy Chronionej z Bytomia oraz Przedsiębiorstwo Jan Laszuk Sp. z o.o. z Tychów. Podmiot ten, wyłoniony w drodze przetargu, odpowiadał za odśnieżanie m.in. centrum miasta.

Liczne skargi mieszkańców, regularne wizje w terenie prowadzone przez urzędników oraz monity funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji dowiodły, że jakość świadczonych przez firmę usług była niezadowalająca. W tej sytuacji Prezydent Miasta podpisał decyzję o zerwaniu umowy, zaś obowiązki odśnieżania centrum Zabrza powierzył z wolnej ręki MPGK Sp. z o.o.

Konsorcjum zostanie obciążone karami za niewywiązywanie się z umowy. Rozważana jest również możliwość skierowania sprawy na drogę sądową. Ponadto informacja o nierzetelnym wykonywaniu usług przez ten podmiot została przekazana do Biura Zamówień Publicznych.

Biuro Prasowe UM w Zabrzu

Efekty są widoczne w Centrum. A może to sprawka braku opadów?Temat: Śmieszne i ciekawe linki
Kibic w „psychiatryku”
2007-08-20

Jadący przez Rybnik kibic Polonii Bytom wypadł z pociągu. Ze względu na okoliczności zdarzenia został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

Grupa kibiców Polonii Bytom jechała do Wodzisławia, gdzie ich drużyna w sobotę rozgrywała mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Na wysokości ul. Kwiatowej w Rybniku jeden z kibiców wypadł z pociągu. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. - Mężczyzna był kompletnie pijany. Według relacji świadków wypadł z pociągu po tym, jak próbował przechodzić z przedziału do przedziału, ale po zewnętrznej stronie drzwi i okien – relacjonuje Aleksandra Nowara z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. - Ze względu na swoje dziwne zachowanie został przewieziony do Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych przy ul. Gliwickiej.

Dla mnie LOL Sierpnia :D:DTemat: Napadli na konduktora
| W piątek policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy z pędzącego pociągu
| chcieli wyrzucić konduktora.

Mam nadzieję, że u nas taka plaga się nie rozpanoszy.
Pozdrowionka


Nadzieja matką głupich. W pociagach w niektórych wezłach to chleb powszedni
taki sam jak branie w łapę przez kondich. W GOP-ie konduktorzy miejscy
omijają zas pewne rejony - niejaki Olo Kwaśniak pewnie powie które.
Najciekawszą scenką rodzajową są kolesie czarni od stóp do głów z worami po
50 kilo węgla, korzystający z komunikacji miejskiej w Bytomiu... Ciekawe,
czy kondi skasowałby ich za "bagaż"? ;-(

JH

Temat: Rynek
Ja w parku miejskim za dnia czuję się bezpiecznie. Chodzi tam dużo ludzi, a alejki często patrolują strażnicy miejscy, dzięki czemu w tym miejscu nie obawiam się zagrożenia.

Ładne skwery ze świetną architekturą wokół i ławkami znajdziesz na placach Akademickim i Słowiańskim. Obydwa stosunkowo niedawno przeszły remont i obecnie bardzo przyjemnie się tam wypoczywa. Plac Rodła też jest bardzo fajny, ale niestety jest dużo bardziej oddalony od centrum. Polecam też plac przed komendą miejską Policji.

Rynek z definicji ma być wybrukowanym placem ze znikomą ilością zieleni. W centrum Bytomia mamy masę skwerów z ławkami i nie trzeba na Rynku tworzyć kolejnego. To miejsce ma służyć do organizacji imprez oraz rozstawiania ogródków w lecie i lodowiska w zimie.Temat: 146
co o tym myślicie
Pijany kierowca autobusu miejskiego zatrzymany
3 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca autobusu miejskiego zatrzymany w Rudzie Śląskiej. W chwili zatrzymania przewoził ok. 50 pasażerów.
Jak poinformował Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, kierowca autobusu prywatnego przewoźnika wykonywał kurs na linii nr 146, łączącej rudzką dzielnicę Halemba z dworcem autobusowym w Bytomiu. Został zatrzymany po anonimowej informacji świadka kolizji, którą wcześniej spowodował.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nie wiadomo jeszcze czy stanie przed sądem w trybie przyspieszonym. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek przed południem.
- Około północy oficer dyżurny w Rudzie Śląskiej odebrał anonimową informację od świadka, który widział jak autobus linii 146 najechał na znak drogowy. Na poszukiwanie pojazdu ruszyli policjanci, którzy zauważyli autobus na jednym z przystanków przy ul. Katowickiej i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy - powiedział Jachimczak.

Dzięki reakcji postronnej osoby prawdopodobnie nie doszło do tragedii, autobusem podróżowało bowiem ok. 50 pasażerów. Dlatego też niewykluczone, że prokurator postawi kierowcy nie tylko zarzut kierowania po pijanemu (za co grozi kara do dwóch lat), ale także sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy drogowej, za co grozi do 8 lat więzienia.

kierowcyTemat: Wypadki komunikacyjne

Pijany kierowca autobusu miejskiego zatrzymany

3 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca autobusu miejskiego zatrzymany w Rudzie Śląskiej. W chwili zatrzymania przewoził ok. 50 pasażerów.
Jak poinformował Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, kierowca autobusu prywatnego przewoźnika wykonywał kurs na linii nr 146, łączącej rudzką dzielnicę Halemba z dworcem autobusowym w Bytomiu. Został zatrzymany po anonimowej informacji świadka kolizji, którą wcześniej spowodował.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nie wiadomo jeszcze czy stanie przed sądem w trybie przyspieszonym. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek przed południem. - Około północy oficer dyżurny w Rudzie Śląskiej odebrał anonimową informację od świadka, który widział jak autobus linii 146 najechał na znak drogowy. Na poszukiwanie pojazdu ruszyli policjanci, którzy zauważyli autobus na jednym z przystanków przy ul. Katowickiej i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy - powiedział Jachimczak.

Dzięki reakcji postronnej osoby prawdopodobnie nie doszło do tragedii, autobusem podróżowało bowiem ok. 50 pasażerów. Dlatego też niewykluczone, że prokurator postawi kierowcy nie tylko zarzut kierowania po pijanemu (za co grozi kara do dwóch lat), ale także sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy drogowej, za co grozi do 8 lat więzienia.
Temat: Spotkanie z mediami - 2007-06-07
Patalogia, rodziny patalogiczne to jest problem od wieków, ale tu uważam są winne także organy ścigania takie jak policja, straż miejska które to niejednokrotnie pozwalają przy sklepach nocnych na spożywanie alkocholu i w nocy jak również w biały dzień. Nieszczęsne Żabki ostoja i studnia całodobowa dla alkocholików. Wszyscy otym wiedzą ale na spotkaniach rozmawia się nie otym jak zwiększyć liczbę patroli policji i straży miejskiej i że żle parkujący pojazd niezagraża tak jak pijany ojciec i mąż w domu o czym nie wiedzą strażnicy miejscy i skupiają się na problemie żeby jak najwięcej podczas śłużby wystawić mandaty za żle zaparkowany pojazd, a może by tak kontrolowali sklepy które sprzedają alkochol i to napieszo bo wtedy więcjej zobaczą co się dzieje w Bytomiu a nie z pędzącego radiowozu.Temat: Tarnowskie Góry - kierowca zabił pasażera
Za info.onet.pl

Kierowca autobusu zabił pasażera

28-letni pasażer autobusu miejskiego z Tarnowskich Gór do Gliwic zginął rano ugodzony nożem sprężynowym przez 50-letniego kierowcę pojazdu.

Mężczyzna wdał się w kłótnię z kierowcą, który zatrzymał autobus w niewłaściwym - zdaniem pasażera - miejscu.

"Pasażer - jak wynika ze wstępnych ustaleń - zwrócił kierowcy uwagę, że niewłaściwie zaparkował autobus i pasażerowie muszą wysiadać do kałuży. Doszło do sprzeczki, a potem do szamotaniny, w której 50-letni kierowca śmiertelnie ugodził mężczyznę nożem sprężynowym" - powiedział PAP rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska.

Do tragedii doszło na pętli autobusowej w miejscowości Wieszowa między Tarnowskimi Górami a Bytomiem. Pasażer zginął na miejscu. Kierowca zostawił na przystanku pozostałych grożących mu linczem pasażerów i pojechał do Bytomia, gdzie zgłosił się na policję. Został zatrzymany.

Wszystkie okoliczności zajścia wyjaśnia policja z Tarnowskich Gór. Przesłuchiwani są świadkowie. Badany jest także należący do kierowcy nóż sprężynowy; na posiadanie określonych typów takich noży wymagane jest bowiem zezwolenie.Temat: Pijani kierowcy
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 47077.html

[Ruda Śląska] Zatrzymany pijany kierowca autobusu miejskiego

3 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca autobusu miejskiego zatrzymany w nocy z niedzieli na poniedziałek w Rudzie Śląskiej. W chwili zatrzymania przewoził ok. 50 pasażerów.

Jak poinformował Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, kierowca autobusu prywatnego przewoźnika wykonywał kurs na linii nr 146, łączącej rudzką dzielnicę Halemba z dworcem autobusowym w Bytomiu. Został zatrzymany po anonimowej informacji świadka kolizji, którą wcześniej spowodował.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nie wiadomo jeszcze czy stanie przed sądem w trybie przyspieszonym. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek przed południem. - Około północy oficer dyżurny w Rudzie Śląskiej odebrał anonimową informację od świadka, który widział jak autobus linii 146 najechał na znak drogowy. Na poszukiwanie pojazdu ruszyli policjanci, którzy zauważyli autobus na jednym z przystanków przy ul. Katowickiej i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy - powiedział Jachimczak.

Dzięki reakcji postronnej osoby prawdopodobnie nie doszło do tragedii, autobusem podróżowało bowiem ok. 50 pasażerów. Dlatego też niewykluczone, że prokurator postawi kierowcy nie tylko zarzut kierowania po pijanemu (za co grozi kara do dwóch lat), ale także sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy drogowej, za co grozi do 8 lat więzienia.Temat: Polak potrafi...:)
Kierowca autobusu zabił pasażera

28-letni pasażer autobusu miejskiego z Tarnowskich Gór do Gliwic zginął rano ugodzony nożem sprężynowym przez 50-letniego kierowcę pojazdu.

Mężczyzna wdał się w kłótnię z kierowcą, który zatrzymał autobus w niewłaściwym - zdaniem pasażera - miejscu.

"Pasażer - jak wynika ze wstępnych ustaleń - zwrócił kierowcy uwagę, że niewłaściwie zaparkował autobus i pasażerowie muszą wysiadać do kałuży. Doszło do sprzeczki, a potem do szamotaniny, w której 50-letni kierowca śmiertelnie ugodził mężczyznę nożem sprężynowym" - powiedział PAP rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska.

Do tragedii doszło na pętli autobusowej w miejscowości Wieszowa między Tarnowskimi Górami a Bytomiem. Pasażer zginął na miejscu. Kierowca zostawił na przystanku pozostałych grożących mu linczem pasażerów i pojechał do Bytomia, gdzie zgłosił się na policję. Został zatrzymany.

Wszystkie okoliczności zajścia wyjaśnia policja z Tarnowskich Gór. Przesłuchiwani są świadkowie. Badany jest także należący do kierowcy nóż sprężynowy; na posiadanie określonych typów takich noży wymagane jest bowiem zezwolenie.

Ludzie wszystko przez głupią kałuże:( Musiał zginąć człowiekTemat: 24.09 WIELKI ROWEROWY RAJD NOCNY
A i zapomniałem dodać, że prawdopodbnie będzie eskorta policji lub straży miejskiej a bynajmije tak było w zeszłym roku czy dwa lata temu że jechali z peletonem do granicy Zabrza i Bytomia bo cały rajd zmierzał na DSD w Bytomiu. I też mi ktoś to wspominał że przy sklepie rowerowym na Dworcowej koło wiaduktu wisi ulotka ze szczegółami więc jak ktoś ma czas to niech se zajrzyTemat: kurs samoobrony dla kobiet??
No to odswiezenie tematu...

Tak wiec... z tego co wiem to komenda miejska prowadzila do niedawna takie kursy samoobrony. W sumie sama bym sie na cos takiego jeszcze wybrala Nie uwazam sie za slaba kobiete, ale w naszych czasach powinnysmy umiec sie obronic przed napastnikiem... kradzieze, gwalty jest tego coraz wiecej... slyszy sie w lokalych radiostacjach, czyta w gazetach regionalnych... moim zdaniem kobieta powinna umiec sie obronic i to nie koniecznie tomfa czy gazem [nie wspominam o paralizatorze] Przeczytalam kiedyz "rade" w jakiejs gazecie aby kobiety po godzinie 20 nie wychodzily same na miasto... chyba za czasow gdy grasowal jakis tam zabojca/gwalciciel po Bytomiu [co do miasta nie jestem pewna] "Rada" brzmiala wrecz smiesznie.... nie kazda ma mozliwosc wyjscia z jakim mezczyzna... no ale coz...
Jednym zdaniem... kobieta powinna umiec sie obronic i takie kursy dla nas moglyby byc organizowane przez funkcjonariuszy policji. Bylabym wdzieczna i to bardzoTemat: [pr] Nielegalne minibusy


Gliwicki PKS skarży się, że nielegalne busy, jeżdżace do Pyskowic,
odbieraja mu pasażerów. Nie maja żadnych zezwoleń, widocznych oznaczeń
ani kasy fiskalnej. Pojawiaja się o różnych porach, zabieraja ludzi i
natychmiast znikaja. - Bija nas po kieszenie - narzeka prezes.


odnosnie dyskusji o linii D to moze nie powinno sie porownywac obydwu
zjawisk. To ze ktos uruchamia legalna linie a ktos jedzie 5 min przed to
zupelnie inne zjawiska. A jesli chodzi o przestrzeganie prawa. To na
laczniku z ktorego odjezdzaja autobusy do Bytomia i Zabrza stoja 2 znaki
zakazu wjazdu i zakazu ruchu za wyj. KZK GOP. Pytam sie dlaczego Policja
i Straz Miejska zatrzymuje ludzi spoza Gliwic ktorzy sie zagubia i w
desperacji przemykaja tamtedy by nie krazyc bezsensownie na okolo. a
Busow stojacych dodatkowo w strefie przystanku nie widza?
Moze i jestem formalista i na pewne sprawy moznaby przymykac oko ale nie
zeby pozniej tlumaczyc sie ze nie ma podstaw.
CO do busiarzy, to w kierunku Labed nie ma zadnego przystanku poza KZK i
PKS wiec busiarz nie moze sie zatrzymywac ;-)))
Krzeselko, ba 2 krzeselka ustawione w cieniu(oczywiscei przy pomocy
lancucha podpiete do pobliskiej wiaty by nie ukradli ;-) ) na nich
odpowiedni funkcjonariusze i...
1. bezpieczny przystanek bo kieszonkowcy widza ze jak ktos zrobi raban
to policjant stoi obok.
2. pani w warzywnym kiosku nie beda znikac warzywa
3. bus podjedzie, zatrzyma sie to mandacik za zatrzymanie sie w obszarze
przystanku.

Takie proste? Funkcjonariuszy mamy dosc, na paliwie oszczedzamy.
Same plusy. ba, nawet jeden moze pojsc do pobliskich barow po
hamburgera;-)

Temat: Komunikat KZK GOP
OOOOOO!Przepraszam, alinia 780 Piekary Sl.- Repty Sl przez Tarnowskie Gory
Dworzec, a 135 Bytom Dworzec-Repty Sl. przez Tarnowskie Gory Dworzec


| |
| | | A jak myślisz? kopalnie, koksownie, szpitale, policja, pogotowie
| ratunkowe,
| | | straż pożarna, burdele i pewnie jeszcze wiele innych...
| |
| | burdele, trzy zmiany??? przeca tam są ino nocki... :-)
| |
| | Mylisz się. Ty chyba nie rozglądasz sie z okien autobusu. Przy
| | najbliższej okazji pokaże Ci "terenowe punkty całodobowej obsługi
| | klienta" z wysoką dostępnością komunikacją miejską.

| Wysoką - znaczy się jeżdżą obok niskopodłogowce i nawet niepełosprawny
może
| skorzystać...

W GOPie niskopodlogowce ??? (no pewnie gdzies sa - ale nikt ich nie
widzial)

--

           http://www.serenity.art.pl


Temat: LIVKA SIĘ ODNALAZŁA!!!!!!
kochani!!! czytam i rozważam każdy kolejny sposób; im ludzi wie, tym lepiej---to jest chyba to; ogłoszenia , info po schronach na Śląsku poszło, po okolicznych wetach także; dzieci w sporej liczbie wczoraj szukały w Nakle z moim pełnym zaangażowania bratankiem; jeśli ktoś może, to proszę o plakaty rozwieszane w Waszych okolicach/miastach----na naszejklasie w mojej galerii (profil: Bogusława Dąbrowska Tworóg/Tarnowskie Góry) jest fajna fotka Livci na ogłoszenie; mój tel.697 503 710 albo/i Wasz.....Trzymam się wersji "przygarnięcia" do auta----może nie chcą odnaleść właścicieli? ale to nie lapciu, więc ,aby nie wyrzucili na drugim końcu PL.....;miejcie oczy otwarte, proszę.....
Policja, straż miejska z TG,Bytomia, Radzionkowa,pogotowie (znajomi pracują)--zawiadomione.Lasy i znajomi mysliwi ---zawiadomieni.Weci i chycel z okolicy----zawiadomieni; sasiedzi zawiadomieni....;kierowcy autobusów--zawiadomieni; dam do GW i Gwarka (gazety) i okleję miasto oraz stacje benzynowe....;różni "menele", faceci z noclegowni, złomiarze---wiedzą jakiego psa szukam...Temat: BZP


Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Obsługa linii autobusowej
komunikacji miejskiej nr 901


Hehehe, ale beda jaja jak pracownikow PKM Sosnowiec bedzie wozil do roboty
PKM Bytom na przyklad ;-)


Autobus winien posiadać co najmniej
dwoje drzwi, poręcze ułatwiające wejście inwalidom i osobom w podeszłym
wieku,
elektroniczny kasownik o min. dziesięciocyfrowym systemie kasowania,
sprawną
wentylację uchylne okna dachowe, otwierane boczne okna lub inne podobne
urządzenia, ogrzewanie i oświetlenie wewnętrzne, łączność


telefoniczną/radiową


pomiędzy kierującym autobusem a punktem dyspozytorskim Wykonawcy, mającym
łączność z Policją i Pogotowiem Ratunkowym.


A skad sie nagle takie szczegolowe wymagania wziely? Od kiedy to w KZK GOP
komus przeszkadza, ze autobus nie ma otwieranych okien, tudziez ma
niesprawna wentylacje/ogrzewanie (wentylacja, hehe, dobre...)

WILQ

Temat: GKS 1919 Szombierki Bytom
"OFICJALNA INFORMACJA"

2009-06-09 / 16:13:48
Inf.własna

W związku z wydanym przez Komendę Miejską Policji w Bytomiu zakazem rozegrania spotkania z Górnikiem Zabrze zmianie uległ program jubileuszu 90-lecia.

Komenda Miejska Policji poinformowała klub o zakazie rozegrania meczu 20 czerwca z Górnikiem Zabrze powołując się na zachowania pseudokibiców Górnika Zabrze w ostatnich dniach. W związku z tym rywalem Zielonych będzie drużyna Grunwaldu Halemba. Natomiast Oldboje Zielonych rozegrają spotkanie z drużyną złożoną z dziennikarzy śląskich mediów i gwiazd sportu.

Program obchodów jubileuszu 20 czerwca (na stadionie):

12.00 - Rozpoczęcie festynu jubileuszowego

12.00-17.00
- zabawy i gry sportowe dla najmłodszych z nagrodami przy udziale SP45,
- występ chóru szkolnego SP 45,
- pokazy udzielania pierwszej pomocy i nowoczesnego sprzętu gaśniczego przez Komendę Miejską Straży Pożarnej w Bytomiu,
- pokaz tresury psów obronnych,
- pokazy nowoczesnego wozu bojowego przez Komendę Miejską Policji Bytomiu,
- atrakcje (dmuchane zamki, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, konie, kucyki oraz inne)
- występ chóru dziecięcego Sp 45 "Bel - Canto"

13.30 - Mecz Oldboje GKS Szombierki – dziennikarze śląskich mediów z gwiazdami sportu,
15.00 - Mecz seniorów GKS Szombierki – Grunwald Halemba
17.00 - Pokazowy mecz I śląskiej drużyny futbolu amerykańskiego Silesia Miners

17.00 – 24.00 – Śląska Biesiada (grill, piwo)
17.00-20.00 –Występ Mariana Makuli i jego ferajny,
20.00-24.00 – Zespół Forte Boys

co tu wiele mowic!??????
Policja zabrania, a przeciez to jest jej obowiazek chronic i sluzyc spoleczenstwu, a nie dac sie zastraszac jakiejs wyimagionwanej grupce, ktora pewnie i tak by nie przyjechala.
Najlepiej jest zrobic zakaz i jeszcze skasowac jesli ktos podskoczy... Jesli Policja nie potrafi ochronic swoich obywateli, ktorzy na nia placa podatki, to moze rozwiazac ja i poslac na zielona trawke, bo po co w takim razie oni sa??? Zakaz moze napisac kazdy gryzipiorek z urzedu, bez "wielkiej tajemnej" policyjnej wiedzy....

szkoda...

W Niemczech Policja ochrania nawet "radyklane" partie - co mi sie osobiscie nie podoba, ale takie jej zadanie -
Panie Komendancie - OCHRANIAC, DBAC O PORZADEK A NIE PISAC!!!!!
Temat: 2007-05-22 - Porządek X Sesji Rady Miasta
X Sesja RM odbędzie się jutro (22.05,2007) o godz. 16.30. Przybycie mieszkańców jak najbardziej wskazane.

Oto przewidywany porządek obrad:

1.Otwarcie obrad.
2.Powołanie sekretarzy obrad.
3.Wnioski do porządku obrad.
4.Przyjęcie protokołu z VIII i IX sesji Rady Miejskiej w Bytomiu.
5.Informacja o działalności Prezydenta Miasta.
6.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr V/37/07 z 23 stycznia 2007 roku dotyczącej budżetu miasta Bytomia na 2007 rok z późn. zm. oraz zmian budżetu miasta Bytomia na 2007 rok (R-143).
7.Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu miasta Bytomia na 2007 rok (R-144).
8.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu w 2006 rok (R-119).
9.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu o stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej miasta Bytomia w 2006 roku (R-120).
10.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu za rok 2006 (R-129).
11.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego miasta Bytomia na prawach powiatu za 2006 rok” (R-130).
12.Podjęcie uchwały w sprawie nadania statutu Bytomskiemu Centrum Kultury z siedzibą w Bytomiu przy, ul. Żeromskiego 27 (R-139).
13.Podjęcie uchwały dot. zmiany uchwały nr XLII/654/05 Rady Miejskiej w Bytomiu z 27 kwietnia 2005 r. w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz wartości jednego punktu w złotych, w celu opracowania tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu (R-140).
14.Podjęcie uchwały dot. zmiany uchwały nr XLII/653/05 Rady Miejskiej w Bytomiu z 27 kwietnia 2005 r. w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz wartości jednego punktu w złotych, w celu opracowania tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników Domu Dziecka nr 2 w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 46 (R-141).
15.Podjęcie uchwały dot. zmiany uchwały nr XLII/652/05 Rady Miejskiej w Bytomiu z 27 kwietnia 2005 r. w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz wartości jednego punktu w złotych, w celu opracowania tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników Domu Dziecka nr 3 w Bytomiu przy pl. Jana 13 (R-142).
16.Interpelacje radnych.
17.Oświadczenia radnych.
18.Sprawy organizacyjne.
19.Zakończenie obrad.

To "oświadczenia" jednak będą?Temat: Kursantka podczas egzaminu potrąciła rowerzystę
BY TO M

Podobne wypadki na śląskich drogach zdarzają się wyjątkowo rzadko. W komendzie policji miejskiej w Bytomiu takich nie pamiętają, w Katowicach ostatni miał miejsce kilka lat temu.

Wczoraj w Bytomiu 23-letnia kursantka zdająca egzamin na prawo jazdy najechała na rowerzystę. Na szczęście zahaczyła go tylko bocznym lusterkiem. 69-letni mężczyzna z urazem ręki trafił do szpitala. Skaleczenie nie okazało się na tyle poważne, by musiał tam zostać na dłużej. Po opatrzeniu rany został wypuszczony do domu.

Wstępne dochodzenie wyjaśniło okoliczności zdarzenia. – Rowerzysta jechał prawidłowo, winę ponosi kursantka – tłumaczy Adam Jakubiak z bytomskiej policji.

W jakim stopniu odpowiedzialność za zdarzenie zostanie przypisana prowadzącej samochód kobiecie, która nie posiadała jeszcze prawa jazdy, a w jakiej egzaminatorowi i instruktorowi, wyjaśni dalsze dochodzenie, a o winie i zakresie odpowiedzialności karnej zdecyduje sąd.

– Kursantka nie miała jeszcze uprawnień do prowadzenia pojazdu, ale zaliczyła egzamin teoretyczny i przeszła szkolenie – mówi Robert Tarapacz z Wydziału Ruchu Drogowego KWP. – Trudno oceniać tę sytuację, rzadko dochodzi do podobnych wypadków. Częściej mamy do czynienia z kolizjami, w których uczestniczą ‼elki”.

Adam Jakubiak w ogóle nie przypomina sobie wypadków z udziałem kursantów, do których doszło w Bytomiu, mimo że znajduje się tu ośrodek szkolenia kierowców.
– Odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone przez kursantkę poniesie szkoła prowadząca naukę jazdy – dowiedzieliśmy się z kolei od agenta ubezpieczeniowego. Każda szkoła ma obowiązek ubezpieczyć swoje pojazdy.

Źródło: Dziennik Zachodni
Temat: Zapraszamy do Bytomia`
Zapraszamy wszystkich na imprezę. Nadal przyjmujemy chetnych którzy chcą sie pokazać ze swoimi pokazowym programem


http://www.zoopsycholog.bytom.pl/impreza.html

ta reklamam to tylko prowizorka na dzisiaj poniewaz repertuar sie powieksza jutro beda świeże dane - dzisiaj doszli jeszcze Ratownicy Medyczni

Gość Honorowy:
Pan Marian Makula
znany śląski kabarecista.

ATRAKCJE SPORTOWE:

Mecz piłki nożnej Old Boy GKS ROZBARK – GKS ROZBARK
Pokaz młodzieżowej drużyny Judo Czarnych Bytom
Pokaz Śląskiego Stowarzyszenia Aikido
Pokaz Klubu Łuczników z Bytomia

PROGRAMY KYNOLOGICZNE

Pokaz ras psów z omówieniem potrzeb danej rasy / dla dzieci fotografie z wybranym psem /
Aukcja na rzecz psów w potrzebie
Zabawy z psami dogoterapełtycznymi,
Pokaz tresury psów
Pokaz psich sportów
Pokaz psów pociągowych
Pokaz psów przeznaczonych do adopcji, prowadzony przez wolontariuszy fundacji
‼SOS dla zwierząt” jak i okolicznych schronisk.
Zapraszamy do Adopcji prezentowanych w czasie imprezy psów i kotów,

PROGRAMY WIDOWISKOWO EDUKACYJN
- KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W BYTOMIU

Policyjna akcja Bezpieczny Pieszy z udziałem ‼Sznupka”
program ‼Bezpieczne Dziecko – Przyjaciel Sznupka”
konkurs Z NAGRODAMI wiedzy o ruchu drogowym
oraz inne atrakcje zapewnione przez policyjnych instruktorów

- KOMENDA MIEJSKA ZAWODOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
pokaz gaszenia płonącego samochodu
akcja ratunkowa przy użyciu sprzętu do cięcia samochodów
konkursy i zabawy dla dzieci
możliwość zobaczenie sprzętu pożarniczego
przejażdżka drabiną strażacką z koszem pod nadzorem pracowników ZSP.
strzelanie do celu z działka wodnego 25mm.
Losowanie nagród w konkursach pożarniczych

- WOJEWÓDZKIE POGOTOWIE RATUNKOWE
Pokaz ratownictwa medycznego zorganizowany przez ratowników
wraz z konkursami i zabawami dla dzieci. Prezentacja i pokaz działania defibrylatorów najnowszej
generacji.

KONKURSY Z NAGRODAMI DLA DZIECI ZORGANIZOWANE PRZEZ ZHP HUFIEC BYTOM
- przeciąganie liny
- malowanie twarzy
- konkurs rysunkowy
- zjazd na linie
oraz wiele innych atrakcji

Oraz wiele innych konkursów i nagród organizowanych z myślą o dzieciach
Firma Max FooD zapewni wyśmienite wyroby z Grilla oraz Lody i Napoje Chłodzące.
Temat: Tragedie w Bytomiu
Kolejna tragedia w Bytomiu. 14-letnia Milena chciała w niedzielę wieczorem popełnić samobójstwo, skacząc z okna wieżowca. Dziewczynka żyje. Ma wstrząśnienie mózgu, pękniętą miednicę i ogólne obrażenia wewnętrzne. Jej stan jest ciężki, ale stabilny - mówią lekarze.

Przyczyną samobójczego kroku ma być zawód miłosny. - Ona miała chłopaka. Kochali się, ale on już jej nie chciał. Kilka razy zrywali, a ona ciągle go kochała - mówi Sabina, koleżanka Mileny.

Tragedia rozegrała się w niedzielę wieczorem w wieżowcu przy pl. Wojska Polskiego 7. To kilkaset metrów od kamienicy przy ul. Szafranka, gdzie Milena mieszka wraz z matką. Drzwi wejściowe są otwarte i każdy może wejść do środka. Dziewczynka wjechała windą na V piętro. Wyskoczyła z balkonowego okna na korytarzu, na dach wejścia do budynku. Wcześniej o swoim zamiarze poinformowała matkę i swojego chłopaka, 17-letniego Dawida B. - Wysłała do nich sms-y, że ma już dość i że popełni samobójstwo. Matka szukała Mileny na własną rękę, pomagały jej w tym koleżanki córki. Ale nie zdążyła. Gdy doszła na ulicę Gallusa, zobaczyła karetkę pogotowia, a w niej swoją córkę - opowiada asp. sztab. Adam Jakubiak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

O tym, że ktoś wyskoczył z okna policję powiadomiła ekspedientka z sąsiadującego z wieżowcem sklepu. - Była 21.15, koleżanka wyszła wyrzucić śmieci i usłyszała jakiś huk, jakby coś ciężkiego upadło. Za chwilę wpadł jakiś chłopczyk, krzycząc, że ktoś leci z góry. Zadzwoniłyśmy po policję - opowiada kobieta.

Wczoraj o tragedii, jaka rozegrała się w wieżowcu mało kto wiedział. - Dziewczynka u nas z okna wyskoczyła? Nic o tym nie wiem - dziwi się dozorczyni. Żaden z mieszkańców tego piętra nic nie widział. - Komunie były, ludzie byli zajęci swoimi sprawami - mówią.

Milena jest uczennicą I klasy gimnazjum sportowego. Była pod opieką psychologa. - Nie sprawia większych problemów, ale często opuszczała szkołę i słabo się uczyła, więc na wniosek wychowawcy była wysłana na badania do poradni psychologiczno-pedagogicznej. O chłopaku nic nie wiemy. Tyle tylko, że przeżyła zawód miłosny - tłumaczy Katarzyna Gwóźdź, dyrektorka szkoły.

To nie pierwsza próba samobójcza w tym wieżowcu. Trzy miesiące temu z okna na ósmym piętrze wyskoczył mężczyzna. Zabił się. Milena miała więcej szczęścia. Wczoraj rano dziewczynkę przewieziono do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. (DZ)Temat: Policja zatrzymala dowody rejestracyjne kolejnych autobusow
http://bytom.naszemiasto.pl/wydarzenia/487355.html

NaszeMiasto.pl  Bytom 2005.06.15

Dowody rejestracyjne trzech autobusów komunikacji miejskiej zatrzymali
policjanci podczas akcji zorganizowanej na dworcu w Bytomiu. Jeden z
autobusów miał niesprawne hamulce, z baku innego wyciekało paliwo.

- Łącznie skontrolowaliśmy cztery autobusy. W pełni sprawny był tylko
jeden z nich - podkreśla komisarz Robert Piwowarczyk z Wydziału Ruchu
Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Autobus należący do prywatnego przewoźnika z Piekar Śląskich nie miał
ważnych badań technicznych. Termin na ich przeprowadzenie mijał 7
czerwca tego roku. - To niedawno, ale jeśli wozi się ludzi, odpowiada
się za ich bezpieczeństwo i nie można sobie pozwolić nawet na takie
spóźnienie - zastrzega kom. Piwowarczyk. Okazało się, że autobus ma łyse
opony i brakuje w nim oznakowań wyjść awaryjnych.

W autobusie należącym do firmy z Jaworzna policjanci stwierdzili wyciek
paliwa ze zbiornika. Z kolei w kontrolowanym autobusie z Bytomia nie
działały światła i uszkodzony był układ hamulcowy. Żadnych zastrzeżeń
policjanci nie mieli tylko do autobusu należącego do przedsiębiorstwa ze
Świerklańca.

Wyniki policyjnej akcji pokrywają się z rezultatami ubiegłotygodniowych
działań Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy skontrolowali wtedy
osiem autobusów Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej z Bytomia i
zatrzymali aż sześć dowodów rejestracyjnych.

- Nie można na tej podstawie powiedzieć, że trzy czwarte miejskich
autobusów nie powinno jeździć po drogach - uważa kom. Robert
Piwowarczyk. - Stwierdzane usterki, choć kwalifikują się do odebrania
dowodu rejestracyjnego, mają różny ciężar gatunkowy. Zdarzają się
oczywiście skrajne przypadki, ale nie można ich uogólniać. Byłoby to
krzywdzące dla przewoźników, którzy dbają o tabor i rzetelnie wywiązują
się ze swoich obowiązków - podsumowuje kom. Piwowarczyk.

(ic) - Dziennik Zachodni

Temat: Polonia Bytom zagra na Ruchu :D
Polonia Bytom zagra na stadionie Ruchu Chorzów!
dziś DZ
Ekipa bytomskiej Polonii maszeruje do Chorzowa.

Rzutem na taśmę działaczom Polonii Bytom udało się znaleźć zastępczy stadion, zgłoszony wczoraj do Komisji Odwoławczej PZPN, która zajmie się licencjami na grę w I lidze. Pomocną dłoń podał Chorzów i bytomianie mogą przenieść się na obiekt Ruchu!

Duży udział w podpisaniu umowy na wynajem stadionu „niebieskich” mieli prezydent Chorzowa Marek Kopel i główny udziałowiec Ruchu Mariusz Klimek. Ze strony miasta podpis pod umową złożył zastępca dyrektora MORiS-u, Wojciech Krzystanek. – Można to nazwać sąsiedzką pomocą. Wiemy, że Polonia próbowała w kilku miejscach znaleźć zastępczy stadion, ale rozmowy nie przyniosły efektów. Umowa z nami została podpisana na cały sezon, bo taki jest wymóg PZPN – stwierdził Krzystanek.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni panom Koplowi i Klimkowi za tę pomoc. Nigdy tego nie zapomnimy. Pocztą kurierską wszystkie dokumenty zostały wysłane do Warszawy. Czekamy teraz do środy na posiedzenie Komisji Odwoławczej – powiedział dyrektor Polonii Cezariusz Zając.

Wiadomo już, że bytomianie nie zagrają pierwszego meczu 28 lipca w Chorzowie, ponieważ będzie jeszcze trwał remont murawy. Spotkanie z Jagiellonią zostanie przeniesione do Białegostoku. Zamiana gospodarza ma też nastąpić w meczach z Górnikiem Zabrze (15 września) i z Widzewem Łódź (20 października), więc płyta stadionu Ruchu nie będzie aż tak mocno eksploatowana. Możliwe też, że 24 listopada Polonia zagra z Legią na Stadionie Śląskim, jeśli trzeba będzie użyć podgrzewanej płyty. No chyba, że podgrzewane boisko zostanie już zrobione w Bytomiu...

Zanim została podpisana umowa w Chorzowie, przedstawiciele Polonii byli z wizytą u opolskiej policji z prośbą o możliwość rozgrywania spotkań na stadionie Odry. – Otrzymaliśmy dokumenty, w których były braki formalno-prawne. Czekamy na ich uzupełnienie – informował wczoraj pod wieczór zastępca komendanta miejskiego policji, nadkomisarz Jan Gałan. – Na przykład w planie zabezpieczenia stadionu w złym miejscu zaznaczono sektor dla kibiców gości! Działacze Polonii byli u nas trzy tygodnie temu, ale „papiery” złożyli na ostatnią chwilę. Nie jesteśmy piekarnią, wydajemy zresztą tylko opinię, a zgoda na organizację imprez masowych należy do prezydenta miasta.

Bytomianie już nie kwapili się do uzupełniania dokumentów dla policji w Opolu. Znaleźli natomiast trenera z licencją UEFA Pro (nie ma jej Dariusz Fornalak). Jest nim Zdzisław Podedworny.Temat: Pijany kierowca autobusu miejskiego.
Zatrzymano pijanego kierowcę miejskiego autobusu

Blisko 2 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca autobusu miejskiego przyspieszonej linii nr 850 z Gliwic do Bytomia. Zatrzymał go policjant jadący po służbie tym autobusem.

„W czwartek wieczorem sierżant sztabowy z bytomskiej policji wracał z żoną i dzieckiem autobusem linii nr 850 z zakupów w Gliwicach. Podczas dojeżdżania do przystanku przy centrum handlowym w Bytomiu, kierowca autobusu zaczął jechać wężykiem” - powiedział PAP w piątek szef bytomskiej drogówki, podinspektor Stanisław Surowiec.

Policjant wylegitymował się kierującemu i - czując od niego alkohol - uniemożliwił mu dalszą jazdę. Po wezwaniu radiowozu okazało się, że 51-letni kierowca miał w wydychanym powietrzu 1,88 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

To już trzeci w ciągu ostatnich kilku lat przypadek zatrzymania w Bytomiu kierowcy prywatnej firmy przewozowej Meteor, obsługującej kilka linii autobusowych w regionie.

„Ta firma ma jedną ze swoich baz w Zabrzu. Widać, że nikt tam nie pilnuje żadnej dyscypliny. Swego czasu we Wszystkich Świętych pijany kierowca na linii nr 20 nagle w środku trasy zawrócił i zaczął jechać w drugą stronę. Jeszcze innego pijanego kierowcę tej firmy zatrzymano kiedyś przy tym samym centrum handlowym” - powiedział policjant.
Jak poinformowała PAP w piątek Alodia Ostroch z organizującego komunikację w regionie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP), przewoźnik wystosował w tej sprawie oświadczenie, w którym zapewnia, że „zachowanie kierującego nie wynikało z zaniedbań firmy”.

„Kierowca, u którego stwierdzono stan nietrzeźwości ok. godz. 19 rozpoczął wykonywanie swoich obowiązków (...) będąc trzeźwym - według oświadczenia zmiennika. „ - napisali w oświadczeniu przedstawiciele Meteora. Zapewnili też, że natychmiast rozwiązali z nim umowę.

Surowiec podkreślił, że w chwili zatrzymania autobusem jechało ponad 70 pasażerów. „Dlatego też przedstawiony zostanie mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co może mu grozić kara od pół roku do 8 lat więzienia. Będziemy wnioskować o jego aresztowanie” - dodał policjant.

Źródło: Aktualności TVP3
Temat: Samobójstwo dwunastolatki
Dwunastoletnia Magda powiesiła się w rodzinnym domu. Zdaniem babci zabiła się, bo nie mogła wytrzymać z matką i siostrą alkoholiczkami. Policja i prokuratura nie wykluczają, że dziewczynka odebrała sobie życie, bo zatraciła się w wirtualnym świecie bajek. Uwierzyła, że będzie szczęśliwa, gdy spotka się z ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Do tragedii doszło w Bytomiu. Magda mieszkała tam z matką i 20 - letnią siostrą Adrianną. Kobiety codziennie piły alkohol, sprowadzały pijanych, obcych mężczyzn i urządzały awantury. 12-letnia Magda siedziała w pokoju obok.

- W tym mieszkaniu w ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadzono trzy interwencje policji, ponieważ matka i siostra zmarłej Madzi piły - mówi Adam Jakubiak z policji w Bytomiu.

Magda zanim się powiesiła napisała na ścianie tekst:

"W imię Boże nieczyste dusze umarłych zostaną odesłane na wieczne potępienie. Amen".

Zostawiła też list, którego treści prokuratura nie chce na razie ujawnić.

- List jest takim podsumowaniem oglądanych przez nią programów telewizyjnych. Opisuje tam swojego wirtualnego bohatera Hellinga. Stwierdza, że chce do niego iść, bo tam będzie szczęśliwa - informuje Iwona Bruzda, z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Babcia Magdy, Rozwita Dutkiewicz twierdzi, że przez lata próbowała wyrwać wnuczkę z alkoholowego, patologicznego domu. Jej córka - a matka Magdy - piła od 18. roku życia. Nie pozwalała pani Rozwicie na spotkania z wnuczkami. Kobieta przez lata pisała błagalne pisma do urzędów o pomoc dla dziewczynki.

- Pisałam do prokuratury i sądu. Wszędzie są prośby moje prośby. Magda była już pobita w wieku czterech lat. Matka biła po głowie, aby nie było śladów - twierdzi pani Rozwita, babcia zmarłej Magdy.

Instytucje, które znały sprawę tłumaczą, że próbowały dać szansę Iwonie D. - matceMagdy, aby zerwała z nałogiem. Była pod opieką kuratora sądowego. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zobowiązała ją też do leczenia odwykowego. Kobieta nigdy nie przestała jednak pić.

- Kurator chodził tam systematycznie. Ze wszystkich sprawozdań, które są w aktach sprawy wynika, że pokój dziewczynki był zadbany. Miała komputer, zabawki, podręczniki szkolne i zeszyty - mówi Krzysztof Zawała z Sądu Okręgowego w Katowicach.

Na pogrzeb Magdy jej matka i siostra przyszły pijane. Mieszkańcom Bytomia puściły nerwy. Chcieli zlinczować słaniające się, pijane kobiety. *

źródło...

http://interwencja.interia.pl/news?inf=913645

obejżałam ten program i jestem wstrząśnięta...brak mi słów...Temat: Konferencja prasowa w Biurze Promocji
Dzisiejsza konferencja prasowa w Biurze Promocji Miasta była poświęcona Bytomskiej Nocy Świętojańskiej w trakcie której wystawiona zostanie operetka Johana Straussa "Baron Cygański". Gośćmi Pani Ewy Petrymusz prowadzącej spotkanie byli: Prezydent Miasta Piotr Koj, wiceprezydent Halina Bieda, Dyrektor Opery Śląskiej Tadeusz Serafin, z-ca dyrektora Opery Ilona Łuczak, Prezes DSD Jarosław Szylwański oraz asystent reżysera Feliks Widera.
Jako ciekawostkę trzeba powiedzieć, że spektakl będzie z marszu bez wcześniejszych prób. Prezydent miasta zapowiedział, że ten spektakl jest "jaskółką" spektakli plenerowych. Następną inscenizacją w plenerze będzie "Aida" - opera Verdiego. Miasto do realizacji spektakli plenerowych oprócz Sportowej Doliny chce wykorzystać halę ciepłowni Szombierki. Ciekawe czy uda się zrealizować motto Prezydenta "Bytom - kulturalną stolicą regionu". Na Bytomską Noc Świętojańską zostali zaproszeni Prezydenci okolicznych miast, marszałek i wojewoda, posłowie i senatorowie, VIPy z regionu i nie tylko, a nawet Minister Kultury. Zobaczymy co wyjdzie z zaproszeń, podobno pierwsze potwierdzenia przyjazdu już są. Ma być to impreza niecodzienna , wyjątkowa, łącząca mieszkańców i różne środowiska społeczne w której z przyjemnością uczestniczyć będą całe rodziny. Ochronę imprezy zapewnia biuro ochrony FOSA a także Straż Miejska i Policja. Sportowa Dolina jest przygotowana na przyjęcie 10 000 osób. Budżet imprezy 150 000 zł.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW BYTOMIA, ORAZ GOŚCI Z REGIONU DO SPORTOWEJ DOLINY Bytom Sucha Góra. Początek o godzinie 18.00 WSTĘP WOLNY. ŚWIĘTO MIASTA, JAKIEGO DOTĄD NIE BYŁO! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!Temat: Katastrofa budowlana w Katowicach
Katastrofa budowlana w Katowicach

66 osób zginęło w katastrofie budowlanej w Katowicach - poinformował po południu dowodzący akcją ratunkową komendant wojewódzkiej śląskiej straży pożarnej Janusz Skulich. Wśród ofiar jest 5-6 cudzoziemców: Niemców, Belgów i Czechów - poinformował wieczorem rzecznik wojewody śląskiego, Krzysztof Mejer.

Do kostnic w zakładach pogrzebowych przewieziono ciała 48 ofiar. Wśród nich jest dwoje dzieci i dwóch obcokrajowców, w tym jeden obywatel Niemiec.

Skulich poinformował, że po wydobyciu ostatniego ciała ratunkowa faza akcji zostanie zakończona. Strażacy wstępnie oceniają akcję jako skuteczną - żywe osoby wydobyto w ciągu 5 godzin po katastrofie. Duża część ofiar zmarła - jak ustalono - od razu po zawaleniu się dachu.

Rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer poinformował, że wśród osób poszkodowanych w katastrofie prawdopodobnie jest łącznie 13 obcokrajowców - Niemcy, Czesi, Belgowie, Słowak i Holender.

W śląskich szpitalach hospitalizowanych jest 76 osób rannych w katastrofie. Dyrektor ds. medycznych śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Leszek Wędrychowicz zapewnił, że w szpitalach nie ma problemu z miejscami dla rannych.

Najciężej poszkodowani znajdują się szpitalach w Piekarach Śląskich i Sosnowcu; do szpitala w Siemianowicach trafiło kilka osób porażonych prądem w wypadku. Pozostali ranni przebywają w szpitalach: w Chorzowie, Bytomiu i Katowicach.

Setki Ślązaków modliły się w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla w intencji ofiar. Mszy świętej przewodniczył metropolita katowicki, abp Damian Zimoń. Uczestniczyli w niej m.in. premier Kazimierz Marcinkiewicz oraz minister w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Urbański.

Strażacy nie wykluczają, że pod gruzami hali targowej mogą się jeszcze znajdować żywi ludzie, choć prawdopodobieństwo tego jest bliskie zeru. Komendant główny straży pożarnej, Kazimierz Krzowski zapewnił, że ekipy ratunkowe nadal penetrują rumowisko w jego najniższych, położonych najbliżej podłogi częściach.

Dalszą rozbiórką zawalonej hali mają zająć się specjalistyczne firmy w asyście straży pożarnej - może to potrwać nawet miesiąc. W chorzowskiej komendzie miejskiej policji otwarto punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób, których bliscy nie wrócili do domu po zawaleniu się dachu podczas wystawy gołębi w katowickiej hali targowej. Są tam policyjni psychologowie i policjanci z wydziałów śledczo-dochodzeniowych.

W akcji ratowniczej w jej szczytowym momencie uczestniczyło 1316 osób - strażacy, policjanci, żołnierze, ratownicy górniczy, ekipy poszukiwawcze z psami i przedstawiciele innych służb.
Temat: DZIECI NA ŚWIECIE
Bo Afryka to takie egzotyczne i na masową skalę. :/
Afryka mnie nie obchodzi, obchodzi mnie Bytom.
A w Radzie Miejskiej koalicjanci tylko głosują na TAK, jeden Paczocha się wyrywa, żeby władze zaproponowały program spójny, polegający na przeciwdziałaniu patologiom, które się tylko leczy. Zalecza. Bo przecież MOPR działa, zasiłki są wypłacane (w tę, albo w drugą stronę). Bo Straż Miejska, Policja, Anonimowi Alkoholicy, noclegownie i świetlice...
To tylko re-akcja, to nic spójnego, i pomaga tylko w papierkach i sprawozdaniach.
Się czepiam. Od władzy wymagam za dużo. A sama co robię?
Nic. Mam rozterki. Bo nie wiem, jak pomóc.
Przed świętami po klatce schodowej w moim bloku chodziła dziewczynka, głosem jękliwym prosiła o jakieś jedzenie, bo jej rodzina nie ma co jeść. "A byliście w MOPRze?" - zapytałam. Nie. Nie wiedziała, co to jest.
Parę dni temu pojawiła się znowu. Tym razem jej nie otworzyłam. Ze zgrozy.
Żebractwo uprawiane przez dzieci. Na zlecenie ich rodziców. Niech się uczy od dzieciństwa - wyciągać rękę, najpierw prosić, później żądać.
Nie.
Znam też drugą stronę. Też mi się zdarzały okresy, kiedy nie było co jeść - podpłomyk, same frytki dla dziecka. I znam sprawę opieki społecznej - dokumenty, dokumenty. I odsyłanie do coraz to nowych instytucji.
Nie wszystko się da załatwić przejrzystymi procedurami.
To wszystko są indywidualne sytuacje, często tragedie, na które procedury nie pomogą. Ani zorganizowana opieka społeczna.
Znacie kogoś ubogiego? Zaproście go na obiad. Przynajmniej zje coś smacznego, będzie wdzięczny. Macie ubrania po dziecku? Oddajcie komuś, kogo znacie i kto będzie wam wdzięczny.
Pomaga się wtedy, kiedy się komuś pokaże, że SAM może zmienić swoją sytuację.Temat: Modernizacja Rynku i obwodnicy
Może w końcu ktoś wejdzie na to skrzyżowanie obok nowego Orlenu i do jasnej ciasnej zrobi porządek z tymi światłami. Rano jadąc do pracy o godz 5:30 korek jest aż pod skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego, a ludzie chcący wjechać na WYzwolenia od strony centrum muszą wymuszać bo nikt ich nie wpuści. Przepustowość świateł to 4 max 6 samochodów. Może jeden z drugim bałwanem odpowiedzialnym za ten stan rzeczy w końcu by to uregulował. Człowieka szlag trafia gdy czeka na przejazd 8-10 zmian świateł. Od strony Bytomia rano jadą 2-3 samochody,a przepustowość świateł praktycznie taka sama jak od strony LO. Dodam jeszcze tylko, że światła od Gliwic dl centrum działają dłużej bo włączają się wcześniej niż od LO do Gliwic. Jest to paranoja. Jak spadnie pierwszy śnieg to nie ma szans by na tcyh dwóch skrzyżowaniach nie doszło do kolizji. Należy bardzo serdecznie podziękować tym "mądrym głowom" które to wymyśliły. Jak ktoś z UM nie wie o czym piszę to polecam wybrać się o godz 5:30 tę drogą może wtedy do niektórych pustych mózgownic coś dotrze. Sorry za kilka niemiłych słów użytych, ale już mnie krew zalewa. Wczoraj wracając w pracy przez rynek od strony LO do poczty w przeciwnym kierunku posruszał się ogromny TiR nie ustepując nikomu możliwości przejazdu jeszcze bezczelnie mrugając światłami, że on ma pierwszeństwo i wszyscy mają mu się zsuwać z drogi. Wyobraźcie sobie sytuację jak 10 samochodów jedzie jeden po drugim obok Olimpijczyka i salonu Ery, gdzie stoją zaparkowane samochody i kontener na gruz wystający do połowy drogi, a z przeciwka napieprza TiR. Gdzie te osobówki mają uciec??? Gdzie do jasnej cholery jest straż miejska i policja? Za co płacimy podatki? Za to by Straż lepiła mandaty biednym staruszkom chcącym sprzedać 2 bukiety ogrodowych kwiatów na targowisku? Powoli mnie krew zalewa............Temat: Pijani policjanci sprawcami kolizji
Pięć poważnie uszkodzonych samochodów i sparaliżowany przez kilka godzin ruch na drodze Bytom-Tarnowskie Góry, to skutki kolizji, której sprawcami byli pijani policjanci z Tarnowskich Gór.

Do kolizji doszło w sobotę ok. godziny 17. Na ul. Strzelców Bytomskich, przed zjazdem do Dąbrowy Miejskiej, na stojącego na czerwonym świetle forda eskorta najechał volkswagen passat; a na pasata z kolei najechało pięć jadących za nim samochodów - informuje „Dziennik Zachodni”

Z informacji policji wynika, że kierowca będący sprawcą kolizji, uciekł z miejsca wypadku wraz z jednym z pasażerów. W samochodzie został drugi pasażer. Okazał się nim 50-letni sierżant sztabowy referatu konwojowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,34 prom. alkoholu - relacjonuje gazeta.

Policja ustaliła, że właścicielem passata jest inny tarnogórski policjant z wydziału konwojowego, starszy posterunkowy, z trzynastoletnim stażem pracy. O fakcie tym natychmiast powiadomiono Prokuraturę Rejonową w Bytomiu, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Właściciela passata szukali w sobotę bytomscy i tarnogórscy policjanci. Ok. godz. 23 mężczyznę znaleziono w jego mieszkaniu. Drzwi mieszkania trzeba było otworzyć siłą, bo nikt nie reagował na dzwonek i pukanie. Starszy posterunkowy miał w wydychanym powietrzu ok. 1 prom. alkoholu. Mężczyznę zabrano do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań.

Jak pisze „Dziennik Zachodni” tarnogórski policjant wyleci ze służby, jeśli potwierdzi się, że to on kierował samochodem, który w sobotę spowodował kolizję.

źródłoTemat: Zmiany w Straży Miejskiej
Starsi inspektorzy Andrzej Husse i Sebastian Steiner pracują w Straży Miejskiej od piętnastu lat, od chwili jej powstania w Bytomiu. Punkty skupu złomu kontrolują od trzech lat. Dziś byli w jednym z nich, w Suchej Górze.
Reportaż z akcji
Najpierw kontrolowane jest zezwolenie na prowadzenie złomowiska. Strażnicy kontrolują kontenery. Złom jest posegregowany. W jednym z nich znajdują grube kable miedziowe. Taki złom jest najlepiej płatny - 16 zł za kilogram. Jest jednak niedostępny dla przeciętnego zbieracza, musi pochodzić z kradzieży. To charakterystyczny kabel używany wyłącznie przez firmy energetyczne lub telekomunikacyjne. Punkt skupu musi prowadzić ewidencję każdej transakcji. Sprzedający powinien okazać dowód, a jeśli złom pochodzi z jakiegoś zakładu - odpowiednie zezwolenia. Na podstawie tego dokumentu w razie wątpliwości co do pochodzenia metalu można ustalić, kto go sprzedał. Niestety w wielu skupach ewidencja jest źle prowadzona. Często dane sprzedającego są niepełne lub fałszywe, a właściciele skupu na ogół nie praktykują sprawdzania dokumentów.
Tak jest w przypadku starszego mężczyzny, który przywiózł kilka worków zawierających nowiutkie metalowe elementy do samochodów wykonywane w jednej z fabryk w Gliwicach. Wyniósł z niej 143 kilogramy elementów, za które otrzymałby 1430 zł. Nie ustalono jeszcze, jaka jest ich wartość faktyczna. Strażnicy wezwali policję, która przejęła pechowego złodziejaszka. Mężczyzna zostanie oddany pod sąd, który najprawdopodobniej wyda wyrok w trybie 24-godzinnym. Przyznał się do winy: Zrobiłem to z normalnej chciwości, jestem na emeryturze, w tej firmie pracowałem od pięciu lat. No cóż, raz się uda, raz nie - wyznał starszy pan, który na złomowisko przyjechał samochodem średniej klasy. Właśnie dziś obchodził urodziny.
W Bytomiu działa 59 punktów skupu złomu. W przypadku wykrycia przestępstwa kilka godzin zajmują procedury: oczekiwanie na przybycie policji z technikiem, pisanie notatek, udział w przesłuchaniu. Tak więc jeden patrol jest więc w stanie skutecznie skontrolować jedno miejsce dziennie.
Straż Miejska kontroluje złomowiska od trzech lat. Wykryto już kilkanaście nielegalnych punktów, ostatnio dwa. Problemem są zbyt niskie kary. Nielegalny skup dostaje 300-500 zł grzywny, podczas gdy jego obrót dzienny wynosi kilka tysięcy zł.Temat: Policja schwytała złodzieja chusteczek
Sprawcę ośmiu napadów na różne obiekty na terenie Śląska ujęła policja w Tarnowskich Górach. Podczas jednego z napadów łupem mężczyzny padła jedynie... paczka chusteczek higienicznych. 23-latek tłumaczył, że napadał, by zarobić na ślubny garnitur.
O ujęciu Damiana K. poinformował zespół prasowy śląskiej policji.

Poszukiwania bandyty policjanci z Piekar Śląskich rozpoczęli tuż po napadzie na punkt zakładów bukmacherskich, do jakiego doszło tam w miniony czwartek. Niezamaskowany mężczyzna, grożąc pracownicy przedmiotem przypominającym pistolet, zmusił ją do wydania z sejfu pieniędzy, po czym zamknął kobietę na zapleczu i uciekł. W śledztwie wykorzystano m.in. psa tropiącego oraz zapis monitoringu miejskiego. Dzięki temu ustalono drogę ucieczki sprawcy oraz jego rysopis. Po kilkunastu godzinach poszukiwań, funkcjonariusze uzyskali informację, gdzie i kiedy może przebywać osoba odpowiadająca rysopisowi.

W sobotę po południu, po kilkugodzinnej obserwacji hali targowej w Tarnowskich Górach, policjanci zatrzymali 23-latka. Podczas przesłuchania przyznał się do napadu na punkt zakładów bukmacherskich w Piekarach Śląskich oraz do ośmiu podobnych napadów na terenie kilku miast województwa od grudnia zeszłego roku.

Okazało się, że to on był również sprawcą napadu z 15 stycznia na sklep w Bytomiu. Wtedy skok nie powiódł się, bo został spłoszony przez klientów. Uciekając skradł z półki jedynie paczkę chusteczek higienicznych. Zdarzenie to zarejestrował sklepowy monitoring.

Podczas przeszukania mieszkania, gdzie ostatnio przebywał Damian K., znaleziono pistolet, którego używał podczas napadów. Okazało się, że była to wierna replika pistoletu marki beretta. Odzyskano także pieniądze pochodzące z przestępstw. W niedzielę Damian K. ma usłyszeć zarzuty. Za napady może mu grozić nawet do 12 lat więzieni

Źródło WWW
Onet.plTemat: Magda nie doczekała domu dziecka
Magda nie doczekała domu dziecka
GW/Katowice
Małgorzata Goślińska

12-letnia Magda z Bytomia być może we wtorek trafiłaby do domu dziecka. Urzędnicy spóźnili się cztery dni. W nocy z piątku na sobotę dziewczynka powiesiła się. Okazuje się, że dramat rozgrywał się przez całe życie dziecka.

O jej problemach rodzinnych dziewczynki od dawna wiedzieli w Bytomiu: babcia ze strony matki, sąsiedzi z kamienicy przy ul. Grottgera, szkoła, policja, ośrodek pomocy społecznej, Prokuratura Rejonowa i wydział rodzinny w Sądzie Rejonowym.

Matce postawiono zarzuty znęcania się nad Magdą. Nie przyznała się, a ponieważ nie ma groźby matactwa, w poniedziałek wyszła z aresztu. Iwona D., lat 45, bezrobotna, utrzymywała się z alimentów i zasiłków socjalnych, samotnie wychowywała dwie córki.

(...)

W 1996 roku sąd odebrał Iwonie D. starszą córkę. Adrianna przez dwa lata była w domu dziecka. - Matka poszła na leczenie z alkoholizmu i zwrócono jej dziecko. Odtąd nasz pracownik socjalny nie spotkał jej pijanej. W domu nie znalazł butelek, za to zawsze porządek. Pamięta nawet taką scenę: Magda siedzi u mamy na kolanach - mamusiu, mówi, jestem głodna, i matka zaraz wstaje, robi kanapki - opowiada Danuta Mural, zastępczyni dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytomiu.

Babcia tymczasem pisała skargi do urzędów.

- W 2003 roku skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko Iwonie D. za znęcanie się nad starszą córką. Została skazana, ale po apelacji Sąd Okręgowy w Katowicach umorzył sprawę ze względu na znikomy stopień szkodliwości - mówi Iwona Brózda, szefowa Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Adrianna ma dzisiaj 20 lat. W pierwszej klasie przerwała liceum. Pije. - Wiecznie była na pogotowiu. Matka biła ją po głowie. Przychodziła do mnie wykąpać się, najeść, wyspać. Powiedziałam jej: Ada, nie pokazuj mi się pod wpływem alkoholu - mówi babcia.

(...)

źródło: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4134541.htmlTemat: [pr] Podłoga przy ziemi


Bytomska policja zajęła się sprawą przeglądów technicznych autobusów
należących do miejscowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. To efekt
naszej wczorajszej publikacji, w której opisaliśmy przypadki dopuszczenia do
ruchu autobusów w fatalnym stanie technicznym.


Tia... Bytom poszedł na pierwszy ogień... Ciekawe do kogo następnego
zapuka ITD.

Podpowiadam - w promieniu ok. 15 km jest kilka takich firm ;-)


Bytomski PKM ma podpisaną umowę z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów
"Diagnocar" w Bytomiu. Według kierowców, niektóre autobusy zaliczają tam
badania techniczne, choć w rzeczywistości w ogóle nie wyjeżdżają z zajezdni.


Przecież była już kiedyś afera z Auto-Hitem (tak się nazywałą stacja?) i
pewną firmą przewozową z miasta J. No i cisza zapadła.
A co do Diagnocara to go chyba też Mastalerz reklamuje?


- Zdarza się, że w bazie są podmieniane tablice rejestracyjne i numery
boczne autobusów. Ten w lepszym stanie jedzie potem na badania techniczne, a
gdy je przejdzie, dokumenty i numery wracają do autobusu, który na
zaliczenie przeglądu nie miałby szans - opowiada kierowca z prawie 20-letnim
stażem.


No popatrz! Ciekawostka ;p


Nadzór nad stacjami diagnostycznymi sprawuje starosta. W przypadku Bytomia
jest nim prezydent miasta Krzysztof Wójcik. Czy przyjrzy się bliżej stacji
"Diagnocar", na razie nie wiadomo.


Tia... Już widzę te nagłówki, jak to prezydent Wójcik zarzyna stacje,
która jako jedyna dopuszcza do ruchu pojazdy jego ulubionego
przedsiębiorstwa komunikacyjnego ;p


We wtorek Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła kontrolę bytomskiego
PKM-u. Potrwa ona przynajmniej tydzień. - Zwrócimy się do ITD o przekazanie
protokołu z kontroli - zapowiada podinsp. Stanisław Surowiec.


A potem będzie czas na następnych. Bo jak już w to wleźli, to tak szybko
nie wylezą.


Igor Cieślicki - Dziennik Zachodni
------------------------------------------------------


pozdr
eMeM

Temat: Spotkanie na Szombierkach
Spotkanie na Szombierkach miało spokojny charakter. Na spotkaniu byli przedstawiciele ratusza tj. prezydent Koj, v-ce prezydenci Ciesiółka i Bieda, przybył dyrektor MZDiM, komendanci policji i Straży Miejskiej, przedstawiciele Bytomskiej Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Na sali było kilku radnych z Szombierek i Bytomia. Moderacji spotkania podjął się radny Kucharski. Mieszkańcy przedstawili nurtujące ich problemy. Mówiono o bezzasadnej wycince drzew, niedrożnych kanalizacjach, dziurawych chodnikach i drogach. Poruszono tematy mieszkań kopalnianych i ich wykupu. Do ciekawszych pytań należało pytanie do prezydenta Ciesiółki o wykup przez niego przychodni przy ul. Orzegowskiej na Szombierkach. Oczywiście tego nie zrobił, ale kontynuując wątek przychodni obiecał, że w najbliższym czasie wrócą do przychodni punkty pobierania krwi, oraz w miarę możliwości specjaliści.
Radny Kurzątkowski zapoczątkował dyskusje na temat slużb mundurowych w naszej dzielnicy. On i inni mieszkańcy zarzucili, że nie widać patroli Straży Miejskiej na ulicach, nie widać skuteczności ich działania, jest brudno na ulicach. Jeśli chodzi o policję to (sam nie wiedziałem) jesteśmy jedną z niebezpieczniejszych dzielnic. Przedstawieni zostali policyjni dzielnicowi natomiast mimo, że z tyłu siedziało paru strażników nikt nie kwapił się by ich przedstawić. Może Pani komendant słusznie założyła, że skoro nie widać ich na co dzień to po co ich prezentować od święta. Z tego co dowiedziałem się w SM, to dzielnicowym na Szombierkach jest Pan Rogowski. Wiec poniekąd to on odpowiada za ten "ład i porządek". Sprawa dzikich wysypisk była prezentowana przez mieszkańców wielokrotnie. Każda ze służb skrupulatnie notowała przekazane informacje. Zobaczymy za pół roku które z nich wrzucą kartki z notatkami do niszczarki.
Bo chciałem Wam powiedzieć drodzy czytelnicy, że za pół roku Pan Prezydent zapowiedział kolejne spotkanie. I tak ma być do końca kadencji, spotkania co pół roku w każdej dzielnicy.Temat: Pchanie się do koryta!
Władni Bytomia dużo mówią o bezpieczeństwie w naszym mieście, a moje pytanie jest takie czy Panowie korzystają z życia po godzinach popołudniowych i czy w tym czasie zwrócili uwagę czy w Bytomiu po godzinie 15.30 są patrole piesze wystawione przez Straż Miejską, otóż nie bo straż pracuje do godziny 15.30 a póżniej możemy liczyć na służbę dyżurną i na ewentualnie patrol interwencyjny który czeka na zlecenie przy ulicy Wrocławskiej czyli w siedzibie Straży. A w godzinach służbowych strażnik nie zajmuje się kontrolą utrzymania dzielnic, budynków od strony ulicy i od strony podwórka ( a co się tam dzieje to każdy normalny Bytomiani bardzo dobrze wie) natomiast wykonują zadania króre są w kompetencji Policji czyli kontrolują ruch drogowy i dostosowywanie się kierowców do przestrzegania prawa o ruch drogowym i moje pytanie czy ci panowie są przynajmniej po specjalistycznych kursach w tym kierunku.
Grona pedagogiczne niejednokrotnie byłem światkiem braku zainteresowania tej grupy mimo że przechodziły koło rozwydrzonej młodzieży w trakcie dużej przerwy, gdzie ta młodzież z papierosem w ręku i wulgarnym językiem opowiadała sobie ich wrażenia z dnia poprzedniego z strony nauczyciela nie bylo żadnej reakcji czyż by się bał 15 latków. Całe zdarzenie miało miejsce w obrębie w jednej z Bytomskich szkół. A przecież nauczyciel ma nauczać i wychowywać posiada szereg instrumentów do wyegzekfofania porządku lecz brak przejawiania incjatywy brak reakcji na negatywne zachowania wychowanków przyczynia się do rozwóju wybryków chuligańskich aż do przestępczości i innych negatywnych zachowań. Uważam że w tym dziale jest bardzo dużo do zrobienia i nie jest to rola tyko rodziców którzy dziecko codziennie wysyłają do szkoły gdzie odpowiedzialność za zachowanie się młodzieży wtedy spada właśnie na grono pedagogiczne, to oni są odpowiedzialni za wychowanie tego młodego człowieka to oni powinni opracować takie mechnizmy aby ten młody człowiek powinnien wiedzieć co mu wolno a czego mu nie wolno. Tym bardziej że każdy wychowawca ma bezpośredni kontakt z rodzicami lub prawnymi opiekunami tego młodego człowieka i na bieżąco powinien współpracować z rodzicami przedstawiając jego negatywne zachowania, lecz o tej metodzie nauczyciele zapominają i starają się rozwiązywać w/w zagadnienie w własnym zakresie gdzie również nie mają przygotowania prawnego co często jest pokazywane w mediach i opisywane w prasie o naruszenie nietykalności albo molestowania psychicznego itp. Szanowni nauczyciele WIĘCEJ INCJATYWY w wychowywaniu młodzieży a nie skupiać się na odbębnieni zaplanowanych godzin lekcyjnych wynikających z diagramów nauczania. Organizowanie róznego rodzaju kółek zinteresowań SKS, rajdy, rozgrywki sportoweTemat: Trenuj judo - będziesz detektywem
Po latach tłustych dla polskiego judo nastały lata chudsze, uważa Zdzisław Dałek, były sekretarz generalny PZJudo, dzisiaj dyrektor i wykładowca w warszawskiej Policealnej Szkole Detektywów i Pracowników Ochrony "O'CHIKARA".

Zdzisław Dałek był uważnym obserwatorem trzydniowych mistrzostw Polski w Warszawie. Poproszony przez PAP o porównanie obecnej kondycji polskiego judo z tą sprzed lat - powiedział: "Po latach tłustych nadeszły chudsze. Ja pracowałem z trudnymi ludźmi, jak np. Rafał Kubacki, Beata Maksymow, Paweł Nastula, ale im udawało się osiągać znaczące wyniki sportowe. Dzisiaj sytuacja się zmieniła". Wymieniona przez Zdzisława Dałka trójka polskich judoków wygrywała w międzynarodowych zawodach światowej rangi

Dodał, iż spośród uczestników 51. Mistrzostw Polski, jego uwagę zwrócił Tomasz Adamiec, aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy. "Wywodzi się z małego klubu, walczy na macie niemal od dziecka i zdobywa medale mistrzostw juniorów, młodzieżowców, wśród seniorów" - dodał. Adamiec w Warszawie wywalczył mistrzostwo Polski w wadze 66 kg.

W odniesieniu do innych zawodników Zdzisław Dałek podkreślił nieustępliwość w dążeniu do celu, wrażliwość Anety Szczepańskiej; zaangażowanie w treningi mistrza Europy, Roberta Krawczyka. "Krawczyk to tytan pracy, wzorujący się bez końca na Waldemarze Legieniu" (dwukrotny mistrz olimpijski, obaj są z klubu Czarni Bytom - przyp.).

Ze sportów walki - judo, a także m.in. ju-jitsu, kick-boxing, wchodzą w program zajęć z zakresu samooobrony i technik interwencyjnych. "Przykładamy duże znaczenie do zajęć ze sportów walki. Nie uczymy jednak, np. podczas treningów judo, jak atakować, ale jak bronić siebie, innych" - podkreślił Zdzisław Dałek.

Szkoła O'CHIKARA przygotowuje słuchaczy do egzaminu na licencje detektywa, pozwala uzyskać kwalifikacje do pracy w służbach porządkowych, przy zabezpieczaniu imprez masowych, sportowych.

"Nasi absolwenci widzą się w firmach ochroniarskich, w służbach mundurowych - w policji, straży miejskiej, straży granicznej, marszałkowskiej. Ostatnio chęć zatrudnienia naszych absolwentów zadeklarowała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zajęcia prowadzimy we wszystkich większych polskich miastach. Uruchomiliśmy także programy edukacyjne, np. Bezpieczny uczeń - jak unikać zagrożeń" - dodał. Nauka w szkole trwa da lata.

Zdzisław Dałek był sekretarzem generalnym PZJudo w latach 1992- 2000.

wp.plTemat: KZK GOP a kolej?
Krzysztof Bojda


| Tramwaje mogą zostać, tylko niech mają jakieś w miarę bezkolizyjne
| skrzyżowania z drogami, po co mi się jakiś 105N ma pałętać przed maską
:-).

To akurat bysmy tez chetnie postulowali ;-)


O widzisz. Pelna zgoda.


I nie uwierze, ze nie znajda sie kierowcy, ktorzy _koniecznie_ i
_niezbednie_ _musza_ zaparkowac wlasnie na tej ulicy dla tramwajow. Bo
przeciez nie da sie przejsc 100m.


Nie ma Strazy Miejskiej i bloczkow na kola?
U nas jest jeden pas tylko dla trajtkow (Lubartowska pod gore) i jakos nikt
samochodem tamtedy nie jezdzi ( poza totalnie zagubionymi przyjezdnymi) a
policja tam nigdy nie stoi.


Alez buduje sie - tyle, ze jedno i drugie. Z priorytetem na to drugie.


To ile oni musza miec tych torow tramwajowych jak autostrad maja chyba
najwiecej na swiecie na km2.


Miejsce dla centrow handlowych jest poza srodmiesciem, i takie juz stoja -
Rozdzienskiego w strone Sosnowca to jest wrecz Aleja Supermarketow dzis.
Drugie duze centrum handlowe masz na 3 Stawach. Przy szerokich ulicach, z
duzymi parkingami, gdzie nie musisz wozic swoich zakupow tramwajem. I tam
jest ich miejsce, a nie w centrum miasta.


A w Wawie, ktora podobno jest wzorem dla GOPu buduja sie Zlote Tarasy.


Btw - a w Bytomiu supermarket M1 stoi przy linii tramwajowej, i jakos nikomu
nie przeszkadza wozic tramwajem zakupow. Ba, linia tramwajowa mozna nawet
dojechac w okolice sztucznego stoku narciarskiego, i tez jakos niektorych
ten tramwaj nie zniecheca, i z niego korzystaja. Skandal po prostu.


Oj skandal, skandal

pozdrawiam aron