Wyświetlono wypowiedzi znalezione dla zapytania: Policja Wadowice

Temat: Obława policji na uytkowników domowych ?!
He, no to nowe newsy u mnie w mieścinie kolejnych ludzi zgarnęli.. podobno koleś z microsoftu łazi z nimi. Ale, ciekawa rzecz się dzisiaj stała

http://www.wadowice.policja.gov.pl/inde ... 666fba8315

( z www.wadowice.policja.gov.pl )

na tej stronie podobno dziś był jeszcze oficjalny komunikat policji że NIE prowadzi żadnej takiej akcji... czyli jednak coś tu śmierdzi.. chyba microsoft próbuje jakoś obejść się bez policji. Co lepsze, stronka od jakiegoś czasu nie działa (czyżby serwer się przeładował ? a może 'specjaliści' z microsoftu zrobili mu 'ups' ?:) ...

Temat: Policja w pow. Wadowickim
Postanowiłem podzielić temat o oprogramowaniu i wydzielić wątki bezpośrednio o Policji. Zapraszam do dyskusji o Policji w pow. Wadowickim.

Dzisiejsza Policja to juz nie to co Milicja za PRL. Ludzie, którzy kiedyś tworzyli MO dziś juz są na emeryturze, nowa młoda kadra jest szkolona i uczona juz w zupełnie innych warunkach i na innych wzorcach.

Wiadomo, że trafia sie czarna owca i jakis wyjatkowy przypadek - ale tak juz jest wszedzie. Miałem okazje poznać ludzi z Policja Wadowickiej - z wydz. ruchu - Pan Kwaśniewski - fachowiec i kontaktowy facet - oby było wiecej takich ludzi w Policji Wadowickiej.

No i nie zapominajmy ze Pani Komendant to Człowiek Roku Powiatu Wadowickiego - "Oskar Emil@"

Temat: Strona internetowa KPP w Wadowicach
To nie będzie interwencja, ale taka mała uwaga odnośnie strony www komendy.

http://www.wadowice.policja.gov.pl

Od ostatniej aktualizacji "wiadomości z powiatu" minęło już 1,5 miesiąca (10.04.2007), z wiadomościami kryminalnymi jest jeszcze gorzej - ostatnia aktualizacja w lutym!.

Jako wzór dobrej strony podaje stronę KPP w Oświęcimiu, tam ostatnia aktualizacja miała miejsce wczoraj!, bo wiadomości są dodawane regularnie co 2, 3 dni - zarówno te z sekcji kryminalnej, jak i policji drogowej.

http://www.oswiecim.policja.gov.pl

Dodatkowo prosiłbym o więcej lepszej jakości zdjęć do działu "foto przestroga".

Stwierdzam również, że obie strony zarówno Oświęcimia jak i Wadowic są bardzo często niedostępne (nie działają).

Liczę na jakąś poprawę ;)Temat: Policja konfiskuje sprzęt z pirackimi programami !!!


Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach i podległe jej jednostki nie prowadzi kontroli legalności oprogramowania, na zasadzie "akcji" czy rutynowych sprawdzeń .

Pojawiające się na ten temat nieformalne informacje wskazują iż może dochodzić do oszustwa ze strony osób podających się za legalnie działające i uprawnione instytucje. Jeżeli takie osoby pojawią się w rejonie zamieszkania należy niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy policji (997). Tam Państwo uzyskacie informacje czy działanie kontrolujących jest legalne, jeżeli nie dyżurny na miejsce niezwłocznie skieruje patrol Policji".

Jednocześnie informujemy, iż posiadanie nielegalnego oprogramowania jest niezgodne z prawem i w przypadku otrzymania wniosku od uprawnionego organu, sprawdzenie legalności posiadanego oprogramowania może zostać przeprowadzone.

Komunikat Policji


Nie prowadzą kontroliTemat: Gmina atrakcyjna dla... złodziejaszków?
Niestety okres przedświąteczny sprzyjać będzie wielu kradzieżą. Dlatego miejmy oczy szeroko otwarte. Pamiętamy, że w dowolnym sklepie pan w garniturze, pachnący drogimi perfumami może być kieszonkowcem. Miła pani ankieterka która puka do naszych drzwi nie musi być osobą za którą się podaje. Może być na przykład tzw. zwiadowcą którego zadaniem jest sprawdzenie co mamy w domu. Jeżeli się nie mylę do teraz nie wyszedł jeszcze najnowszy numer Krajobrazów Zawadzkiego. Dlatego warto aby w numerze grudniowym zamieścić np. wywiad z policjantem który dałby kilka porad jak ustrzec się kradzieży. Taki wywiad szczególnie przydałby się osobą starszym, które nie mają dostępu do internetu.

Kilka porad jak ustrzec się kradzieży kieszonkowej
http://www.dzierzoniow.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=kradziez_kieszonkowa&numer=23&menu=

Jak być bezpiecznym
http://www.wadowice.policja.gov.pl/index.php?option=displaypage&Itemid=82&op=page&SubMenu=&PHPSESSID=bf6f51310c6842d35ed6b2883f6ee203Temat: Policja w pow. Wadowickim

... nie pisz że "Zawód jak każdy inny" - bo nie którzy chcieli by zarabiać tyle co oni ,oraz przechodzić na emeryturki w tym wieku to już chyba każdy by chciał

Tutaj macie przykład szybkiego działania Wadowickiej policji

http://fakty.interia.pl/f...nie,862634,2943

A tutaj możecie poczytać o prawdziwych nastrojach, zarobkach policjantów

www.ifp.pl

Mam pytanie do ciebie Jason Voorhees

Ile zarabiają policjanci ?

oraz ile powinni wg. ciebie zarabiać ?Temat: Policja w pow. Wadowickim
Wporządku Zibi, przepraszam jeśli Cię uraziłem ale Ty także nie musisz wszystkiego dookoła krytykować, a tym bardziej jeśli przeczytasz jeszcze raz to co ja napisałem i porównasz to z faktami to przekonasz się że nie odbiega to od normy - chyba że w Wadowicach macie inne metody operacyjne i przepisy prawa niż w Policji w Bielsku Białej.
Ale ok, nie miejsce i nie czas na takie głupoty :)

Policja z Wadowic jest ok przyznaję ze szczerym zadowoleniem, wiem bo sam się przekonałem.

Pozdrawiam,
DuchTemat: Komunikat - oszustwa na szkodę osób starszych !!!
Komunikat

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, iż w ostatnim okresie czasu na terenie Wadowic doszło do szeregu oszustw i kradzieży dokonanych na szkodę osób starszych.

Z ustaleń KPP w Wadowicach wynika, iż oszustw tych dokonały dwie kobiety:

Pierwsza z nich - w wieku ok. 40 lat, 165 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, długie, upięte w kucyk, ubrana w kurtkę ortalionową w kolorze ciemnym, na szyi miała owinięty szal.

Druga z kobiet – w wieku 30-40 lat, wzrostu ok. 175 cm, włosy tlenione blond, krótkie, zaczesane do tyłu, ubrana w jasną kurtkę ortalionową, spodnie dżinsowe, posiadała torebkę w kolorze granatowym z dodatkami w kolorze czerwonym.

Opisane kobiety podając się za pracownice Urzędu Pocztowego lub pracowników administracji budynków, wodociągów, gazowni, wchodzą do mieszkania i wykorzystując nieuwagę domowników dokonują kradzieży lub też zawieraja fikcyjne umowy np. za wymianę okien pobierając za to pieniądze.

W związku z powyższym, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców prosimy o zachowanie czujności, nie wpuszczanie do swoich mieszkań osób, które wzbudzają podejrzenia, przedstawiających się za pracowników wymienionych placówek lub też innych, a nie posiadających stosownych dokumentów mogących potwierdzić ich tożsamość i miejsce zatrudnienia.

Prosimy jednocześnie o zgłaszanie wszelkich podejrzanych przypadków Komendzie Powiatowej Policji pod bezpłatny i anonimowy numer 997 lub 112.Temat: Policja konfiskuje sprzęt z pirackimi programami !!!
Potwierdziło się to co pisał wczesniej weider

Ktoś się podszywa pod policję?

Do policji w powiecie wadowickim docierają sygnały, że funkcjonariusze chodzą po domach i konfiskują sprzęt komputerowy, jeśli okaże się, że znajduje się w nim nielegalne oprogramowanie. - Nie przeprowadzamy takich kontroli - zaprzeczają prawdziwi policjanci.

Wiecej w Dzienniku Polskim

Jeszcze raz wam powiem wiecej spokoju i zdrowego rozsądku :)Temat: Interwencje
Zasady funkcjonowania katalogu „Interwencje”

Katalog powstał przy pomocy i wspólpracy z KP Policji w Wadowicach.

Każdy z załogowanych użytkowników w tym miejscu ma możliwości zgłoszenia Policji swojej interwencji dotyczących rożnych spraw z powiatu Wadowickiego, następnie pod zgłoszeniem pojawi się informacja Policji o przyjęciu zgłoszenia i podjęciu określonych działań

Temat interwencje może dotyczyć różnych tematów np.: ruchu drogowego, wskazania niebezpiecznych miejsc, zjawisk itp.

Zgłaszając interwencje należy pamiętać, że jest ona traktowana tak samo jak np. zgłoszenie telefoniczne i wiąże ze sobą podobne skutki.

Pamiętając o dobrach osób trzecich, interwencje dotyczące osób należy zgłaszać na PW – użytkownik „Policja” Pamiętać należy o dobrach innych osób, żeby nie było pomówień, bezpośrednich wskazań publicznych na tą czy inną osobę.Temat: Policja w pow. Wadowickim

Tak, oczywiście.

Pytam bo miałem kiedyś niewielki żal do Wadowickiej policji, że postawiono mnie twarzą w twarz z przestępcą, którego miałem rozpoznać i przy którym miałem w skrócie opowiedzieć jak zdarzenie wyglądało. Ale dosyć dawno to było - ze 6-7 lat temu, już nawet dokładnie nie wiem.
Potem jako młody człowiek miałem małe obawy przed spotkaniem go drugi raz gdzieś na wadowickich ulicach. Na szczęście do tego nigdy nie doszło.Temat: Człowiek Roku Powiatu Wadowickiego - Malina Emil@
"Człowiek Roku Powiatu Wadowickiego" – Nagroda „ Malina Emil@”

Ewa Filipiak - która kolejny raz mydląc mieszkańcom oczy zasiadła w fotelu burmistrza papieskiego miasta. Nominowana za „mydlenie oczu”

Stanisław Kotarba - Twórca wszystkich list w wyborach samorządowych na „prawicy”, zarówno w Gminie Wadowice jak i Powiecie. Skupia w sobie wszystko to co najgorsze w polityce, jednak jest skuteczny. Nominowany za „przebiegłą skuteczność”

Edward Wyroba - za częste przestawianie kolejnego numeru swojej gazety w wersji elektronicznej. Nominowany za „terminowość”

Wyboru dokonaliśmy spośród zgłoszonych propozycji, uzasadnienia pochodzą od użytkowników.

Zapraszamy wszystkich zarejestrowanych użytkowników do głosowania, a także do dyskusji.

Głosowanie trwa do 31.01.2007

Nagrodę Człowieka Roku Powiatu Wadowickiego - "Oskara Emil@" przyznano - mł. insp. mgr Maria Łopusińska - Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach. Pierwsza od niepamiętnych czasów kobieta na takim stanowisku.Temat: Lokalna banda nieletnich ćpunów Wadowickich.
Thor co do Wadowickich policjantow to nie uzyl byl okreslenia "OSTRY", oni sa ostrzy jak legitymuja 10 latka, ale gdy dojdzie do konfrontacji z kims "wiekszym" to nie oszukujmy sie, nie pyskuja i sa potulni jak baranki. Bylo 2 policjantow w Wadowicach ktorzy mieli jakas prezencje i inteligencje oraz wiedzieli co robic w patowych sytuacjach, zdaje sie ze przeniesli sie do Krakowa,albo poprostu przeniosiono ich by "po znajomosci" przyjac te "chucherka" ktore teraz dzielnie patroluja nasze ulice. Tak wogole abstrachujac od calego tematu, to jak dla mnie jest to nie do pomyslenia by policjant ktory powinien budzic respekt, wyglada jakby przechodzil jakas glodowke... Popatrzcie na ulicy jak Panowie w mundurach wygladaja w lecie, same kosci i wiszacy na nich ekwipunek - zenujace. ps. a silownie naprawde maja wypasiona, szkoda tylko ze stoi pusta.Temat: Radiowóz a gonitwa motocykla

nwet jak by cie gonili motocyklem to zalpia cie tylko jak jedziesz jakims starszym moplikiem bo jesli wogle maja motocykl to zazwyczaj jest stara MZ ;D Rzadko spotykamy BMW policyjne , ktore i tak wymiekaja przy scigach o poj . 800 wzwyż ;D ale u nas we wsi to jest "mądra " policja ;D poldkiem scigali CBR 1000 bodajże

to nie wiem gdzie tak jest ale policja w Wadowicach ma kilka motocykli o pojemnosci 750-1000cm3 i bynajmniej nie są stare, a tymbardziej nie są to MZ.Temat: Sposób na piractwo?
U mnie w mieście chodzili, podobno nieźle zarobili... Strona Policji w Wadowicach komunikat dała, że ona za ściągane, kasy nie zabrała... Po pół godzinie, cfaniacy z Optimusa, strona nie działa... Wsadzili wirusa? Obiło mi się o uszy, że Policja złapała, kase im zabrała... Ploty powiadają, że chodziło tam: policjant (?) informatyk (?) prokurator (??) i że dokumenty nie prawdziwe mają... Tak sie kończy rymowanka, pochuczyło i skończyło.
Jak mi wyszło ??Temat: ŻYCZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W dniu imienin

chciałbym Pani Komendant Powiatowej Policji
w Wadowicach

złożyć szczere i serdeczne życzenia

wszystkiego tego, co w życiu najpiękniejsze, zdrowia, szczęścia,

pogody ducha,

a także w trudnych chwilach:

Wiary i nadziei w lepsze jutro,

jak najmniej trosk, zmartwień i kłopotów.ps. może te róże nie pachną jak prawdziwe, ale na pewno będą dłużej się trzymałyTemat: Nie tylko w LO, w "Gorzeniu" też nie jest dobrze!

... o jakim Ty wyborze mówisz, kiedy wiesz, że pani N. poleciła obowiązkowe stawienie się rodziców na tym pojebanym zebraniu, grożąc jednocześnie, że kto nie przyjdzie będzie wzywany do dyrektora!?
To według Ciebie jest wybór? Wolny wybór, do którego każdy ma prawo?!

... obowiązkowy udział uczniów we Mszy św., to według wadowickiej Policji też wolny wybór ...
Dlatego może albo pisz na temat i uczciwie, albo przestań się ośmieszać!


EWa13 ===>

Po pierwsze: o poleceniu stawienia się na zebranie "wiem" tylko z TWOJEJ relacji
i traktuję ją tylko w 50% jako wiarygodną

Po drugie: rodzice to nie uczniowie, żeby się bali wzywania do dyrektora ( chyba, że ciebie to straszy )

Po trzecie: wybór mieli i mogli ją olać ( świadomie lub z powodu innych obowiązków ) i nie przyjść na zebranie !!!!!

Po czwarte: piszę NA TEMAT, piszę uczciwie - przykro mi, że nie szanujesz mojego ( innego od Twojego ) zdania - stwierdzając, że się ośmieszam ( jeżeli tak jest to mój problem )
odpowiem na to Twoim pisanym słowem
Temat: Rebusy
zabawa znow stanela wiec ja rusze o to moj rebus

-a

-pol

+z
-śpi
Temat: Lokalna banda nieletnich ćpunów Wadowickich.


po drugie będziesz pewien, że Twój apel i problem do niego dotarł
Skoro ty pytałeś wszystkich to i ja zapytam ?????

Dlaczego ludzie nie informują Policji o problemach ( tak jak ty przez rok ), a później mają pretensję jak im się dopiero coś przydarzy.


Z calym szacunkiem Weider , ale mylisz sie, Policja dobrze zna ta sprawe i nie raz byla zglaszana interwencja... tak to juz sie ciagnie od roku. I co najwazniejsze ja tutaj nie jestem od utrzymawania porzadku, jestem dziennie srednio 12 h w Wadowicach[zawsze na noc], to z moich podatkow sa utrzymywani policjanci,wiec i nie mam zamiaru gonic na Policje i powtarzac tego samego co mieszkancy im powtarzaja ciagle przez telefon. Sprawa jest znana, ale ja nie zwalam winy na policje, bo w praktyce okazuje sie ze policja ma mniejsze prawa niz ja. Wychodzi poprostu na to ze na zycie w tym kraju mozna zarabiac rozbojami i napadami bo i tak sie za to nie beknie, a Policja ? Co oni mi moga...pfiiii . [obstawiam taki wlasnie tok myslenia tej gowniarskiej generacji]Temat: Chlubny wyjątek !
www.dziennik.krakow.pl

Uratował dziewczynkę

Skok do basenu
   Wadowicki policjant uratował życie 13-letniej dziewczynki, która omal nie
utonęła w czwartek wieczorem w głębokim basenie przy hotelu w miejscowości
Paszkówka koło Wadowic na Podbeskidziu.

   Rzeczniczka wadowickiej Komendy Powiatowej Policji powiedziała wczoraj,
że dzień wcześniej późnym wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, iż
grupa dzieci nie chce opuścić basenu. Na miejscu policjanci dowiedzieli się,
że na dnie basenu o głębokości 3,5 metra leży 13-letnia dziewczynka.

   Starszy posterunkowy Grzegorz Koźbiał wskoczył w mundurze do wody;
kilkakrotnie nurkował i w końcu wyłowił nieprzytomne dziecko. Policjant
podjął próbę reanimacji, w której pomogła mu studentka medycyny i pracownicy
hotelu. Dziecko odzyskało przytomność. Dziewczynka trafiła do szpitala w
Krakowie, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

   Tutejsi policjanci od pewnego czasu szkolą się na kursach pomocy
przedmedycznej. Dzięki nim półtora roku temu udało się uratować życie
mężczyzny w Kalwarii Zebrzydowskiej, który został pchnięty nożem. (PAP)

zapodał:

Temat: Straż Miejska - czy jest potrzebna ??
Temat, który chciałem poruszyć juz wcześniej a mowa o Straży Miejskiej w Wadowicach i Andrychowie i moje pytanie - czy Staraż Miejska w Wadowicach i Andrychowie jest potrzebna ??

Na tym Forum prowadzilismy dyskuje o Policji w powiecie wadowickim, zdecydowana wieszosc uczestników tej dyskusji jest zadowolona z jej funkcjonowania, co prawda naszą uwagę skupiła Komenda Powiatowa w Wadowicach, ale to ta jednostka jest najważniesza.

Teraz czas na dyskusje o Straży Miejskiej i strażnikach.

Wg. mnie takie jednostki są zbędne i tworzą tylko dodatkowe koszty. Na bezpieczństwo w naszym powicie nie mozemy narzekać, akcji interwencyjnych w stosunku do innych powiatow małopolski jest stosunkowo niewiele, z tymi problemami dobrze radzi sobie Policja! Straż Miejska - jest dodatkiem np. przy imprezach masowych - juz łatwiej i mniejsze koszty wynajac firme ochroniarska - to przykłąd, z nakładaniem mandatów tez jest roznie.

W tym temacie moge napisac przykłady "dziwnych działań i zadań" jednak te wiadomosci zachowam dla siebie a SM Wadoowic i samorzad wie o jakie działania chodzi. Nie chcę tutaj pisac o tych sprawach, chcę abyśmy wspólnie szukali rozwiazań, które są dobre dla mieszkańców i naszego powiatu.

Zapraszam do dyskusji jak w temacie !! Zapraszam tez do ankietyTemat: Policja konfiskuje sprzęt z pirackimi programami !!!
Jeden z wadowickich dostawców internetu ostrzega na swojej stronie o oszustach

podających się za Policję i dokonujących kontroli oprogramowania

http://man.wad.pl/

swoją drogą Wadowice i okolice żyją w strachu przed taką kontrolą

w każdym sklepie można usłyszeć "schowaj kompa bo ci go zabiorą albo zapłacisz karę 1000zł za każdy lewy program"

Od kiedy policja i prokuratura na miejscu kara ??

Dobra rada w przypadku natrafienia na taką kontrol powiadomić Policję w celu dokonania przez nich sprawdzenia tych kontrolujących i potwierdzenia ich danych

każdą legitymację można podrobić albo ukraść a potem się nią nielegalnie posługiwać

widocznie po lewych inkasentach przyszła kolej na policjantówTemat: Płace w powiecie wadowickim
Temat wydzieliłem z wątku o Policji w powiecie Wadowickim.

Płace samorządowców w powiecie Wadowickim.

Jana Pietras - burmistrz Andrychowa i Augustyn Ormanty - otrzymują 10.666 zł
Wójtowie Wieprza - Małgorzata Chrapek, Tomic - Adam Kręcioch i Stryszowa - Jan Wacławski - 9.578 zł.
Ew Filipiak, burmistrz Wadowic - 9.560 zł
Wójt Brzeźnicy Bogusław Antos - 6.376 zł

Zapraszam do dyskusji jak w temacie. Płace w powiecie wadowickim.Temat: Policja w pow. Wadowickim

... Problem w tym, że za stronę i pocztę odpowiedzialna jest informatyka a tam akurat na przestrzeni ostatniego roku było trochę zamieszania związanego z ucywilnieniem policji, informatycy więc zmieniali się. Policjanci zostali przeniesieni a zatrudniono pracowników cywilnych oczywiście za połowę pensji więc oni tez szybko odchodza do lepszej pracy. ... myślę, że osobny dział z informacjami o niebezpiecznych miejscach zjawiskach itp. moze zrobić wiecej dobrego niż np. komisja bezpieczeństwa przy starostwie która hmm, właściwie nie wiem co zrobiła. W takim dziale mozemy wspólnie wyciągnąć jakies wnioski.

Informatyka KPP straciła, faktycznie fachowców, jeden odszedł na emeryturę, a drugi do lepiej płatnej pracy do Sądu w Wadowicach

Strona internetowa KPP Wadowice mam wrażenie, że od jakiegoś czasu ma podobnego informatyka co UM

w porównaniu do KPP Oświęcim i KPP Sucha Beskidzka - to nasza jest mało aktualizowana, najnormalniej w świecie stoi w miejscu

Bo pewnie nikt tam nie zagląda ( rzeczniczka nie ma u siebie neta )

Co do TEMATU, który się przyczyni do podniesienia bezpieczeństwa w powiecie jestem zaTemat: Policja w pow. Wadowickim
OK ok, nie ma się co spierać, chodziło mi tylko o to, że po takich postach odbieram dziesiątki telefonów od spanikowanych znajomych " bo sprawdzają legalność itd". POlicja jaka jest każdy widzi swoimi oczami. Większość policjantów ze starych czasów odeszło. Czu ci co przyszli są lepsi? nie wiem, raczej bym polemizował, wielu z nich dostaje nagle mani wyższości i szoku mundurowego - myślą że wolno im więcej. Minie kilka lat zanim zaczną poważniej myśleć o pracy. Ale faktem jest, że przestępczość w Wadowicach spada, jest to już stała tendencja a wykrywalność wzrasta.Temat: Dyrektor liceum w prokuraturze?


jeśli jestes naprawde uczniem zajmi się tym czym powinieneś czyli nauką, nauczyciele niech się zajmą uczeniem a dyrekcja dyrektorowaniem.
Już to kiedyś słyszałem:studenci do nauki, pisarze do piór, robotnicy do fabryk!
Widzę, że 001 tkwi wciąż w poprzedniej epoce.
drwal - to taki paradoks historii mamy w Wadowicach. Lokalna władza gdyby tylko mogła to pare realiów rodem z PRL wprowadziłaby w Wadowicach, jednak korzysta z metod realizowanych w PRLu, o tym mozna się przekonać przygladajac sie ich działaniom z bliska - bedzie czas by o tym napisac, na razie skupmy sie na sprawie dyr LO.

Zdublowany dyrektor?

Policja prowadzi śledztwo, starostwo żąda wyjaśnień

- Doniesienie, co prawda, jest anonimowe, ale jest sprawdzane. Zajmują się tym policjanci pod naszym nadzorem. Za wcześnie na informowanie, czy treści zawarte w doniesieniu znajdują potwierdzenie w rzeczywistości - poinformował Janusz Cieśla, zastępca prokuratora rejonowego w Wadowicach.

- Wysłałem dwa pisma: jedno do prokuratury, aby oficjalnie poinformowała nas, czy prowadzi takie śledztwo, a jeśli tak, to czego ono dotyczy, a drugie do dyrektora, aby ustosunkował się do krążących w tej sprawie pogłosek. Gdy otrzymamy odpowiedzi, będziemy omawiać sprawę na Zarządzie Powiatu - usłyszeliśmy od Mirosława Nowaka, wicestarosty wadowickiego.[/quote]

Więcej w Dzienniku PolskimTemat: nb z "plastiku" ?


i tu sie mylisz - WOP mial konie - lata 80 sam widzialem / jezdilem / na
WOP-owskim koniu w Wadowicach k. Krakowa.
czy  SG ma nadal - nie wiem ale tawiam na to, ze ma.
Straz Miejska /Gdynia/ i Policja /Warszawa/ tez miewa.


To czemu do jasnej... caly Beskid Niski jest strzezony z motocykli i
samochodow - teren jak najbardziej na konia wlasnie...
Pewnie w tych Wadowicach to bylo tak jak w warszawskiej policji -
znalazlo sie paru zapalencow... A mnie chodzi o planowe wykorzystanie
na pelna skale!

Darek

Temat: I runda DM I ligi: TŻ Lublin - KSŻ Krosno 60:30

Sorki ze sie czepiam ale ta policja to kur... była z Wadowic czy Zakopanego To nie jest wojsko, ze ich niewiadomo gdzie wysyłaja.. wiec te policjne k... też są z Lublina lub okolic wiec, a mimo wszystko to też ludzie i zapewne kibicuja swojej drużynie

No tak. Brawo za logiczne myślenie. Tylko czy zachowaniu policji jest winna lubelska widownia? Zdarzył się incydent z szalikiem ale czy wszyscy są temu winni?

Łysy mi tam o zgode nie chodzi bo mi to wszystko wali z kim wy coś próbujecie... tylko o obwinanie całego świata na około za wybryk jednego gościa.

Róbcie sobie potem jakieś odwety w Krośnie ale nie liczcie, że przy następnym wyjeździe do Lublina nie będzie policji i podobnego narzekania na wszystko.Temat: Straż Miejska - czy jest potrzebna ??

Tambalu ! Zapomniałes o Komisariatach Policji. One tez pracują na dobre imię Komendy Powiatowej. Potrafisz cos powiedziec na temat Policji z twojej miejscowości.

W wątku o Policji rozmawialismy głownie o Komedzie Pwoatowej, a jezeli pytasz o Komisariat w Kalwarii - to nie mam powodów by mówic o nich źle.
Zapracowali u mnie na małe plusy - po zgubieniu karty płatniczej w mojej rodzinie - szybka reakcja, miły telefon od Policjanta, czy tez zgubiony dowód osobisty dostarczyli do własciciela - mojego znajomego. Małe sprawy, ale pozytywne :)

Jednak dyskutujmy o Straży Miejskiej z Wadowic i Andrychowa, o ich plusach czy minusach piszmy na przykładach z życia, bo zapewne takie były.Temat: Co sie dzieje ze Skawa Wadowice ??
w niedziele Skawa-Beskid mecz w Wadowicach bedzie goraco nie tylko na boisku pilkarskim bo kibice obu druzyn nie przepadaja za soba a na tych meczach z reguly pojawia sie policja zeby nie dopuscic zeby mlode hordy ludzi rozwalili co napotkaja na drodze i rywali tez znaczy kibicow,coz taka jest mlodziez teraz agresywna i nie majaca do nikogo szacunku i przy tym nie bojaca sie policji nawet bo w ghrupie kilkunastoosobowej czuja sie pewni i silniTemat: Policja w pow. Wadowickim
Zostawiłem nick ze starego forum gdzie nigdy nie kryłem się z moim zawodem. I nie zjadłem wszystkich rozumów, tyle, że czasem mam wrażenie że na działaniach policji i prawie znają się wszyscy w polsce. Niestety głównie wiedzę swą opierają na filmach, wątpliwej jakości programach telewizyjnych itd. I jak się ktoś wypowiada na forum powinien się coś na tym znać. Inaczej niech się ograniczy do pytań lub niech po prostu czyta. Duchu - czujesz swąd?, taa, zobaczymy jakie bedzie Twoje zdanie jak Ci coś zginie, ktoś zniszczy auto itd. Taaaaaak, wtedy policja nagle jest kochana i potrzebna.Temat: Czego Wam brakuje konsumenci ?
nie napisałem ze zagryzione dziecko jest ważniejsze od psa

ewidentnie masz jakiś uraz do psów dlatego napisałem ze chyba sie ich panicznie boisz i jestem tego więcej niż pewny

a jak myślisz jak wygląda stosunek psów morderców do

psów terapeutów (dogoterapia)
psów użytkowych (pasterskich, zaprzęgowych)
psów przewodników (niewidomi)
psów służbowych (policja, wojsko)
i psów które mieszkają w domach mają odpowiedzialną rodzinę i nie straszą przerażonych ludzi którym sie wydaje że pies to samo zło i do odstrzału tylko bo agresywny i tak kiedyś kogoś zagryzie i jeszcze w kupę jego można wejść i wogule po co takie coś komuś ?

dobrze ze ludzie którzy zajmują sie pomocą dla psów bezdomnych nie myślą twoimi kategoriami bo na święta zamiast indyka był by pimpek w sosie własnym

staram sie czytać dokładnie ale juz sam nie wiem czy chodzi o kupy w balinie i agresywne psy w krakowie czy o kupy w wadowicach i agresywne psy w balinie czy agresywny balin z kupami z wadowic w krakowie wklej cytaty bo jednak nie dam rady sie juz połapać z tymi agresywnymi kupami z balina wadowic i krakowaTemat: Brawurowa AKCJA - zatrzymano zabójcę !!!
W RMF FM

podali dzisiaj, że Policja zatrzymała zabójcę

kobiety mieszkanki Wadowic

i dzisiaj był przesłuchiwany w Prokuraturze w Wadowicach

Podobno była to szybka i brawurowa akcja Policji

GRATULACJE !!!!! za szybkie i skuteczne działaniaTemat: Płace w powiecie wadowickim

Mało to fakt. Dzisiaj sprawdziliśmy nasza stronę i stronę innych komend - nie wypada tak źle, jest co prawda przeładowana informacjami, mało kolorowa ale problem został zauważony i strona ulegnie przebudowie.

O wynikach oczywiście poinformuję.


Może byś tak chociaż do profilu (albo podpisu) www wsadził swojego stronę powiatową policji dla jej PROMOCJI?

Czy ktoś poza paroma osobami zada sobie trud szukania stron policji w powiecie wadowickim? Może jakieś podsumowanie ZIBI? Co właściwie jest w ramach powiatu i gmin, miast?Temat: Wrocław: Zatrzymani za napad na kierowcę autobusu
Policjanci z Wrocławia zatrzymali ośmiu młodych ludzi, którzy po napadzie na kierowcę autobusu PKS ukradli… bagaże. Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt, pozostała siódemka będzie trzy razy w tygodniu podpisywała listę osób dozorowanych. Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.Policjantów o zdarzeniu powiadomił kierowca autobusu PKS jadącego z Wadowic do Jeleniej Góry. Z jego relacji wynikało, że do pojazdu stojącego na miejskim przystanku w Strzegomiu wtargnęło ośmiu pijanych, młodych ludzi. Sprawcy zaatakowali kierowcę wykręcając mu ręce, po czym z luku bagażowego zabrali bagaże należące do kilku podróżujących kobiet.

Funkcjonariusze ze Strzegomia szukając zbiegłych napastników zwrócili uwagę na grupę ośmiu młodych mężczyzn stojących na pobliskim wiadukcie. Ich rysopisy zgadzały się z tymi podanymi przez świadków rozboju. W czasie legitymowania mężczyźni zachowywali się agresywnie. Zostali zatrzymani, gdy na miejsce przybyły wezwane wcześniej posiłki.

Jeden z mężczyzn został już aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Siedmiu pozostałych trzy razy w tygodniu będzie podpisywać listę osób dozorowanych. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(Komenda Główna Policji)
Temat: Spytkowice-Wadowice- koniec trakcji?

| Przejeżdżając wczoraj drogą Zator-Skawina zauważyłem brak trakcji na
odcinku
| od Spytkowic w stronę Wadowic. Ramiona słupów zwisały w charakterystyczny
| sposób- na bok. Co ciekawe zostawiono ok 200 metrów trakcji od stacji-
także
| nad przejazdem drogowym na wspomnianej drodze. Mam pytanie czy to celowe
| działanie pkp, czy też robota złomiarzy??

złomiarze od kilku dni systematycznie obrabiają co noc kilkaset metrów sieci


To dlaczego nikt nie interweniuje?? Miejscowi pewnie maja to gdzieś, ale co na
to policja, czy wogóle ktoś ją powiadomił o kradzieżach?

Temat: Wadowice
Byłam wczoraj przejazdem w Wadowicach-mieście papieskim i całkiem przypadkiem wstąpiłam do sklepu ze zdrową żywnością przy ul. Sienkiewicza (niedaleko komisariatu policji). I bardzo się zdziwiłam, bo jak na takie małe miasteczko to wybór bezgutenowych produktów całkiem niezły. W każdym bądź razie, jeśli ktoś wybiera się tam na wycieczkę i z powodu przypływu wilczego apetytu zabraknie mu prowiantu to z głodu nie umrze.Temat: Czy samorządowcy złożyli już oświadczenia majątkowe ?


Mamy luty 2007 a wybory na jesien 2010 :) Przez te 3 lata duzo ciekawych rzeczy sie wydazy w Wadowicach i całym powiecie. Przyznasz, że Pan Maciek jest świetnym kandydatem i ma tez ten plus, że oni sie go boją i nic na niego nie mają :) Ale to nie jest temat na Forum. Przemiany w gminie w 2010 będa nieuniknione.


Obyś była dobrym prorokiem

Ja się łudzę co cztery lata, że coś się zmieni w Wadowicach... i czekam kolejne cztery

A co do Pana Maćka - chyba się go obawiano, bo krążyła rozpuszczona nie wiem przez kogo plota o powiązaniach właściciela stacji Orlenu z mafią paliwową (a nawet o jego zatrzymaniu przez policję), o "chrzczeniu" paliwa wykrytym przez inspektorów, itp. bzdury.Temat: Człowiek Roku Powiatu Wadowickiego - Malina Emil@
Ludzie dlaczego Wadowice są utożsamiane przez Was z Tymi trzema osobami tj. Stanisławem Kotarbą, Ewą Filipiak i Edwardem Wyrobą.
Ich godzina juz mineła .
Ciekawe gdzie pan Satnisław znalazł by prace gdyby ludzie na niego nie głosowali. W szkole juz chyba nie miał by miejsca. A pani Ewa w Łabędach juz nie znalazła by swojego stanowiska.
Jeżeli chodzi o pana Edwarda to od samego początku jak powstało jego "słynne" czasopismo "Nad.............." walczy z w/w i co mu to dało. Jedynie to żę, poprzez swoje p........two wypłynoł i poznali go ludzie. Wielu osobom przez swoje pisanie zaszkodził nie wiedząc nawet o tym a ilu młodych i utalentowanych ludzi przez długie lata z jego powodu nie mogli się wybić . Przejżyjcie na oczy i wybierajcie osoby ktore są wartościowymi ludzmi.
Czlowiekiem roku w Wadowicach pani Maria Komendant Powiatowy Policji a w Kalwarii zebrzydowskiej kustosz Kl;asztoru OO Bernardynów który poprzez konsekwentne dążenie do celu doprowadził do Wizyty Benedykta XVI w Kalwarii Zebrzydowskiej.Temat: Brawurowa AKCJA - zatrzymano zabójcę !!!
Parę dni temu przez połowe pewnego spotkania opłatkowego z emerytami w Wadowicach trwała dyskusja na temat jak to było. Na poczatku nie wiedziałam o co chodzi. Dopiero później zapytałam co się własciwie stało. I generalnie każda osoba miała swoją wersję wydarzeń. Pewne było tylko to, ze ktos zabił mieszkankę Wadowic i wszyscy twierdzili, ze ten człowiek nawiazywał kontakty przez internet. Większość twerdziła też że to nie było pierwsze spotkanie, a kobieta kilka dni wcześniej dostała w pracy premię.
Tak czy owak nie myślałam, że policja tak szybko znajdzie podejrzanego.Temat: Fajne pogadanki ze CB
odświeżając temat ostatnio usłyszałem fajny tekst
w centrum Oświęcimia :
" No ja już dzisiaj zapłaciłem. Oni stali na zakazie i ja stałem na zakazie ale ktoś zapłacić musiał"

Wyjazd z Wadowic w kierunku Kalwarii i Krakowa:
- Koledzy jak dróżka do Kalwarii?
- Kolego czysto ale tym Manem nie przejedziesz tam bo masz wiadukt 3,5 metra
- Kolego 3,75 przechodzi ( ktoś odezwał się )
- i tak nie przejdę koledzy jak to mozna to objechać?
- kolego jest tu objazd ale on jest na 8 ton i przed chwilą nieoznakowany Passacik się tam kręcił.
- ( a na to policjanci) kolego z tego mana właśnie jedziemy na obwodnice Wadowic możesz śmiało jechać.

Żeby nie było żadnego ale Passat faktycznie kierował się na obwodniceTemat: Ponowna rozbudowa stacji PKP Wadowice
widze ze naszla was ochota na wspominki :) opisze 1 swoja sytuacje (dobrych nascie lat temu):
trasa Wadowice-Wroclaw, jechalo nas 9 osob na koncert, oczywiscie zero miejsc siedzacych, rozlokowalismy sie pomiedzy wagonami i zaczelismy imprezke zakrapiana, bylismy srednio glosni, w Kedzierzynie Kozlu przyszedl mily pan konduktor (pierwszy raz odkad wsiedlismy) i cichutko powiedzial, tak zeby inne stojace osoby nie slyszaly ze wlasnie doczepili 3 wagony dodatkowo i ze zajal nam mily pokoik :) szybciutko sie pozbieralismy i przesiedlismy sie, odjazd sie troszke opoznial, powod: do doczepionych wagonow wsiadla armia policjantow wyposazonych w kaski, palki, tarcze ... jechali tez do Wroclawia ale na mecz ... i tez byli bardzo mili, pozwolili nam byc srednio cicho ale napic sie nie chcieli, zreszta i tak nie mielismy tyle soku pomaranczowegoTemat: Prywatny folwark władzy, czy miasto powiatowe podatników?
No i jest jak przewidywałem. Budynek przy ul. Żwirki i Wigury w Wadowicach, który w niedzielę, na czas szczurowego wyścigu nie stanowił zagrożenia (chociaż wcześniej przez kilkanaście dni już stanowił), od poniedziałku znowu zieje grozą. I ulicę na nowo zamknięto dla ruchu pojazdów.
Tylko, że nie dla wszystkich (?).
Mogą na nią wjechać i parkować bez żadnych przeszkód (i bez odpowiedzialności też za naruszenie obowiązujacych na tej ulicy przepisów z ustawy o ruchu drogowym) pracownicy sądu oraz prokuratury (?).
A to już nie tylko prywata!
To jednoznaczne nadużycie władzy, na dodatek jawnie akceptowane przez Policję i szefa wadowickiej Prokuratury oraz wadowickiego sądu!
Zresztą takie samo nadużycie włądzy jak to niedzielne, kiedy drogę - dla oczywistej prywaty lokalnej władzy - otwarto dla ruchu!
Jednym słowem kolejne wadowickie skur.........!!!Temat: Kto nowym Komendantem Straży Miejskiej w Andrychowie ???
Wanda?. Nie przesadzaj żę aktualny Naczelnik jest najbardziej wykształconym Policjantem w Wadowicach i powiecie wadowickim. Obrażasz wielu innych bardziej doświadczonych Policjantów. Z panem Naczelnikiem miałaś stycznośc tylko raz a czy miałaś okazję spotkać się z innymi Policjantami? Wydajesz za szybko opinie. A co do znajmomości no należy zadać sobie pytanie w jaki sposób doszedł do tego- o tym krążą historie i jest w nich dużo prawdy.

[ Dodano: 2007-01-28, 07:18 ]Temat: Benedykt XVI w Polsce

Jak podało radio RMF FM znane są nieoficjalne, choć pewne, daty wizyty papieża Benedykta XVI w Polsce.
Benedykt XVI odwiedzi Polskę w dniach 25 - 28 maja. Pielgrzymka rozpocznie się w Warszawie. Potem papież odwiedzi Wadowice, Częstochowę, Oświęcim i Kraków.

Trwają już przygotowania do tej wizyty. Przedstawiciele m.in. Episkopatu i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wizytują miejsca, które miałby odwiedzić papież Benedykt XVI podczas planowanej pielgrzymki. Wśród uczestników objazdu są m.in. wiceszef MSWiA Władysław Stasiak (nadzorujący w resorcie służby mundurowe) oraz komendant główny policji Marek Bieńkowski.

W poniedziałek zespół był w Częstochowie, dzisiaj mają obejrzeć w Krakowie ewentualne miejsca, które miałby odwiedzić Benedykt XVI m.in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, krakowskie Błonia, Oświęcimia i Wadowic.

Według informacji uzyskanych przez PAP, objazd ma charakter wstępny, a jego celem jest zaplanowanie trasy pielgrzymki papieża, m.in. przed wizytą w Polsce (10 stycznia) przedstawicieli Watykanu.

W związku z zapowiadaną pielgrzymką, premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał rządowy zespół do spraw przygotowania wizyty papieża w Polsce. Jego prace nadzoruje wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn. W skład zespołu wchodzą m.in. przedstawiciele kancelarii premiera, resortów - transportu, zdrowia, finansów i spraw zagranicznych.

Do szóstego stycznia członkowie zespołu mają opracować informacje dotyczące celów, wydatków i potrzeb ich resortów związanych z zapowiadaną pielgrzymką.

W czasie wizyty papież miałby odwiedzić Kraków, Warszawę i Częstochowę. Onet .pl
Temat: Bolek
...ZIOBRO !

Zapraszam do ciekawj lektury.

Na swoim roku studiów Jarosław G. poznał pochodzącego z Radoczy koło Wadowic Marka K. i przedstawił go Zbigniewowi Ziobrze. Odtąd dwaj "rolnicy” i prawnik stanowili trójkę przyjaciół. Aż tu pewnego dnia Zbigniew oznajmił Jarkowi, że ma on się wyprowadzić. Jako oficjalny powód podał, że przyjeżdża do niego ojciec i musi mieć wolne łóżko. Jarek nie mógł zrozumieć tej nagłej decyzji kolegi, z którym przyjaźnił się od dzieciństwa. Pytali też o to sędziowie w czasie rozpraw.

Zbyszek popatrzył na przekazane dwa klucze, do bramy na dole oraz do mieszkania, i zarzucił Jarkowi, że nie są to te same klucze, które razem dorabiali. Jarek zaprzeczał, ale Zbyszek był pewien, że Jarek wyprowadzając się, musiał dorobić sobie zapasowy komplet.

Zaraz po wyprowadzeniu się kolegi Ziobro złożył na policji doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez swoich kolegów, Jarka i Marka, którzy najprawdopodobniej dorobili klucze do jego mieszkania. Gdyby więc doszło do kradzieży, to policja ma informacje, gdzie szukać sprawców.Temat: Płace w powiecie wadowickim

Niemniej brakuje oficjalnych rzeczników, pracowników, tym bardziej że są w zasadzie (Tombalu?) zapraszani.
dissidens - Ty uparcie namawiasz mnie do współpracy z urzedami gmin czy powiatu. Wczesniej pisałeś - o umieszczeniu logo forum na stronach gminnych :) dobry zart.

Na przykładzie Wadowic wiemy, że to Forum przez rzecznika i urzedników jest czytane - niepotrzeba zaproszeń - jezeli zechce to sie zaloguje :)

Co do wspólpracy z Policja i załozeniu odpowiedniego katalogu na zgłoszenia - temat ruszymy w tygodniu - po oficjalnym emailu do Komendy!Temat: Płace w powiecie wadowickim
Oczywiście, nie musze przedstawiać się z imienia i nazwiska, zainteresowani i tak mnie dobrze znają. Admina zapraszam do siebie jeśli będzie odwiedział P. Komendant, wystarczy, że poprosisz o spotkanie z Zibim. Oczywiście wszystkie spostrzeżenia przekazane na PW będą sprawdzane. Na tej stronie bywam zarówno prywatnie jak i służbowo bowiem przeglądam forum także jako przedstawiciel tutejszej Policji. Sorry, że wracam znowu do starego forum, ale tam czasem przedstawiałem komunikaty - informacje do społeczeństwa od KPP Wadowice i myślę takie komunikaty przedstawiać także tutaj. Pozdrawiam . ZibiTemat: Fakty czy plotki?


| Za co je dostal? Dzialalnoscw| tajnej policji?
| Rafal
| No nieeee, zluzuj facet. Nawet jako
Sorry, chyba powinienem strzelic kilka usmiechow po tej "tajnej


policji"..a oto
i one :))))))Rafal :)

:))))))) O.K smiejemy sie razem.
Papiezowy tatulo sluzyl w pulku piechoty w Wadowicach jako kapitan (

To sie zgadza. Oprocz zdjecia z orderami (czy medalami) o ktorym
wspomniales, jest jeszcze
jedno. Ojciec z synem (przyszly Papiez ma na nim ok 7 lat). Ojciec jest w
mundurze austriackim.
Podpis glosi "Ojciec i syn okolo 1928).
W tekscie jest ze ojciec przeszedl na bardzo niska emeryture jako kapitan
armii polskiej.
I to sie zgadza. WP po 1918 uznawalo za wojskowych wszystkich obywateli
panstw zaborczych narodowosci
polskiej sluzacych zawodowo za czynnych zolnierzy WP. I bardzo duzo z nich
przenoszono przymusowo
na emerytury.
Co do nie noszenia odznaczen przy robieniu zdjecia w mundurze w roku 1928,
to jestem prawie pewien,
ze byl jakis rozkaz Pilsudskiego odnosnie zakazu noszenia odznaczen panstw
zaborczych.
No i logiczne bo np. powstancy wielkopolscy czy slascy rekrutujacy sie w
80% z bylych weteranow frontu
zachodniego smiesznie by wygladali z zelaznymi krzyzami pod szyja.

Pozdrawiam,

Jurek

Temat: telefony alarmowe
Panowie. Sezon tuż tuż wiec proponuje aby każdy zapisał sobie kilka numerów alarmowych w komórce lub karcie wędkarskiej tak aby zawsze mieć je przy sobie i w razie czego dzwonić.

Numery powinny być aktualne - dane pochodzą ze strony naszego krakowskiego okręgu PZW.

PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Komendant Wojewódzki PSR 012 392 13 20
Strażnica w Krakowie 012 392 13 18, 012 392 13 19 fax kom. 691 349 951
Strażnica w Tarnowie 014 696 31 66 tel/fax kom. 691 349 965
Strażnica w Nowym Sączu 018 442 76 72 tel/fax kom. 691 349 956
Strażnica w Spytkowicach 033 879 16 95 w. 34 kom. 605 820 016
Strażnica w Nowym Targu kom. 605 820 018

KOMENDA POWIATOWA POLICJI WŁAŚCIWA DLA DANEGO TERNU

Miejska /Kraków/ ul. Siemiradzkiego 24 012 615 29 08
Powiatowa /Kraków/ ul. Łokietka 012 635 11 00
W Chrzanowie Al. Henryka 8 032 632 25 60
W Miechowie ul. Prusa 3 041 382 22 00
W Myślenicach ul. Jagiellońska 1 012 274 37 70
W Proszowicach ul. Wolności 2 012 385 32 00
W Wadowicach ul. Lwowska 13 033 873 10 08
W Wieliczce ul. Jedynaka 30 a 012 289 12 27

Komisariat Wodny Policji w Krakowie
ul. Tyniecka 16 012 615 25 55

CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

ul. Basztowa 22 31- 156 Kraków

9287 z telefonu stacjonarnego
012 392 13 00, 012 392 11 15, fax. 012 422 72 08

Okręg Kraków PZW tel. 012 643 16 65, 012 643 69 35, zadzwoń również, jeżeli stwierdzisz wszelkiego rodzaju działania mogące niekorzystnie zmienić warunki środowiska.
Temat: Centrum Informacji dla Organizacji Pozarządowych UMK
Dzień Dziecka u WIŚLAKÓW

Festyn sportowo – rekreacyjny dla Dzieci

5 czerwca 2005 r. (niedziela) godz. 10.30 – 14.00
Obiekty sportowe TS WISŁA, ul. Reymonta 22

Program:

ESTRADA: występy zespołów dziecięcych, bajki plenerowe,

KONKURSY: rowerowy tor przeszkód - egzamin na kartę rowerową, rysunkowy, strzelecki oraz konkursy sponsorów, organizatorów i patronów.

POKAZY: straży pożarnej, ratownictwa wodnego - WOPR, wszędołaz policyjny, tresury psów, capoeira, muay thai, pizzerów, jazdy na deskorolce.

GRY i ZABAWY: ringo, koszykówki oraz wiele innych
– TURNIEJ PIŁKARSKI DLA DZIECI Z OKAZJI WIŚLACKIEGO DNIA DZIECKA – poświęcony pamięci Wiślackiego Smoka Tadeusza Kusia – organizator Fundacja “Wisła - Biała Gwiazda”.

INNE ATRAKCJE: Anikino, jazda konna, karuzela, żjeżdalnia, stolik autografów, stoiska firmowe, nagrody dla uczestników.

Ok. godz. 13.00 wręczenie nagrody w konkursie Akcji przeciwko narkotykom “MNIE TO NIE BIERZE”organizowanej przez Gazetę Krakowską, Urząd Miasta Krakowa przy współpracy Policji Małopolskiej. Patronat honorowy nad Akcją objął Prezydent Miasta Krakowa.

Organizatorzy, Sponsorzy i Patroni:
TS WISŁA, MIASTO KRAKÓW, Grupa PZU S.A., POLICJA MAŁOPOLSKA, POCZTA POLSKA, FUNDACJA WISŁA BIAŁA GWIAZDA, WISLAKRAKOW.COM, MASPEX WADOWICE, BIO FUTURO, PIZZA DOMINIUM, COCA-COLA, BT EUROPALM, ELGOTECH, MOSORNY GROŃ, DYSKAM, LOBO, TVP 3 KRAKÓW, GAZETA KRAKOWSKA.

WSTĘP WOLNY !
Temat: I runda DM I ligi: TŻ Lublin - KSŻ Krosno 60:30
Nikt zadnej zgody nie chce budowac, ale przeciez mogą byc dobre relacje miedzy kibicami Krosna a Lublina a nie od razu odwety i krojenie ich szalikow!!! Łysy im w tamtym roku tez skroił ktos szalik, a nie robili z tego szumu takiego. Zgody zadnej z Lublinem nie ma, tak samo nie ma z Tarnowem, no chyba ze ja o czyms nie wiem?? Ale jak moze byc zgoda z Tarnowem jak czesc osob(mniejsza) jest za Rzeszowiakami- ich najwiekszym wrogiem Trzeba sie zdecydowac, a nie czesc za tymi, czesc za tymi.

Sorry admin za odejscie od tamatu ale sam widzisz(Cysu) co niektorzy wypisują

Nie no, to mnie rozwaliło:
"Sorki ze sie czepiam ale ta policja to kur... była z Wadowic czy Zakopanego. To nie jest wojsko, ze ich niewiadomo gdzie wysyłaja.. wiec te policjne k... też są z Lublina lub okolic wiec, a mimo wszystko to też ludzie i zapewne kibicuja swojej drużynie"
A co ma piernik do wiatraka? Czy policja w Krosnie kibicuje Jaslakom, ze na derbach powstrzymuje Karpaciarzy i w ogole?? hahahhaa

bosman dnia Pon Kwi 10, 2006 8:01 pm, w całości zmieniany 1 razTemat: Kolejna hiena :-(| Może z hieną przesadziłem, ale porównaj ilość klientów na aukcjach z
| czasów gdy papież żył, do obecnych.
Wszystko zgodnie z prawem podaży i popytu:) Nie widze w tym nic
dziwnego.
Sklep spożywczy pod moim domem był jednym z niewielu otwartych w
okolicy. Właściciel cieszył sie jak dziecko kiedy widział te kolejki
stojące po towar (połowa po alkohol:). Czy mam go nazywać hieną?
Skorzystał na śmierci Papieża, zgadza się, ale dzięki niemu udało mi
sie dostać śmietanę:)


Robi się NTG, ale napiszę...
Ciarki mi po plecach przechodzą, jak słyszę słowa "hienia" w takiej sytuacji...
Ciarki mi też po plecach przeszły, jak usłyszałem, że w dniu pogrzebu w Wadowicach
tylko jedna cukiernia czynna, reszta sklepów pozamykana - skandal. Przecież ogromna
liczba osób jest przyjezdna - targać ze sobą wodę mineralną, jedzenie ?
To tak samo, jakby służby ratownicze miały wolne, policja, etc.
Jedziemy dalej: sklepy spożywcze w Polsce... fakt, faktem - można było się zaopatrzyć
wcześniej, ale sądzę, że wiele osób właśnie wczoraj 'dla odprężenia' (polska stypa)
chciało sobie walnąć w szyję.
To samo dotyczy popyt/podaż na gadżety związane z Ojcem Świętym - ludzie szukają, chcą
kupować - co w tym złego, jak ktoś to sprzedaje?

Temat: Oszuści,nieuczciwe firmy.
Uwaga OSZUST

Nie płaci za pracę,nie daje umowy.

Uwaga na naciągacza.Praca u tego faceta to stracony czas,obiecuje dobre zarobki,zakwaterowanie,1 posiłek ,ale pieniędzy nie wypłaca za wykonaną pracę.
Praca na terenie Brwinowa koło Warszawy przy budowie mieszkań.
Rekrutuje ludzi (murarzy,pomocników)z Andrychowa,Wadowic,Kęt już chyba nawet z Chin.
Bo tutaj się mu już kończy pole działania.

Jak sam twierdzi jest podwykonawcą.
Jego stała śpiewka to ,że nie wypłaci bo nie ma PONIEWAŻ nie zapłacił mu główny wykonawca. Tu muszę dodać to tylko blef(sam sprawdziłem osobiście i rozmawiałem z wykonawcą ,który powiedział że mu zapłacił)

Wykiwał już kilkanaście osób.Nawet toczy się przeciwko tej osobie( postępowanie w sądzie pracy,Ta wiadomość nie jest potwierdzona na 100%)
Na pewno za to jest zgłoszony na policję w Andrychowie i Brwinowie związku z tymi nadużyciami.
Co do firmy to nawet nie wiem czy taka istnieje(jestem w trakcie sprawdzania danych,jeżeli ktoś coś może pomóc to proszę napisać
a to dane tej firmy
REMBUD
Wojciech Ruła
34-120 Chocznia ul.Główna 37
NIP-551-177-56-96
Regon-120056644
telefon kom. 888 290 617 numer do tego człowieka,ostrzegam przed tym człowiekiem.
Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu czy taka firma istnieje i porady jak można odzyskać zarobione pieniądze.

Nie jest wypłacalny, wykorzystuje ludzi, nie daje im umowy, nie wypłaca należnego wynagrodzenia i przeciąga wszystko w czasie. Uważajcie i nie idźcie tam pracować bo wam nie zapłaci.Temat: Uwaga internauci! Co robi radny!
Panowie internauci jesteście na celowniku jednego "radnego"bezradnego.Mianowicie jeden radny przy pomocy organów ścigania namierza internautów oraz stałych bywalców na wadowickich forach.Wszystkie tematy które mu się niepodobają jak również komentarze dotyczące jego osoby zgłasza do prokuratury,po czym ustalane jest I.P.Bardzo się tylko dziwię że prokuratura czy też policja zamiast prowadzić dochodzenia z poważnych spraw,zajmuje się takimi bzdurami.No ale cóż na radnego widocznie nie ma mocnych.Pewnie jego celem jest zastraszenie niewygodnych ludzi którzy piszą prawdę a jak wiadomo "Prawda zawsze w oczy kole".Jest to dowód na to czym faktycznie zajmuje się nasz radny.Napewno trzeba będzie zagłosować na niego w następnej kadencji bo ktoś przecież musi kontrolować na bieżąco internet w Wadowicach,tylko pytam się gdzie tu wolność słowa ! ! !.Chyba założę fan klub tej osoby,jakąś stronkę o nim przecież jest to osoba publiczna,więć można.Morał na koniec jeden:Trzeba bardzo uważać przy wyborach na kogo się głosuje,bo jak ktoś ma za dużo wolnego czasu i dietę radnego to mu przychodzą do głowy głupie pomysły.Temat: Gdzie i kiedy odbędzie sie Finał Pucharu Polski
Ja byłem

Mecz mógł się podobać, nie brakowało sytuacji podbramkowych jednej i drugiej drużyny, skuteczniejszy był jednak Beskid pierwsza bramka po dobitce z karnego, druga po dośrodkowaniu na krótki słupek, w końcówce drugiej połowy Skawa mogła nawet wyrównać zabrakło jednak tego "czegoś" . Nie zabrakło dyskusyjnych decyzji sędziego oraz kartek.

Pod względem kibicowskim było spokojnie, pamiątkowe fotografie przy wejściu na stadion wraz z dowodem tożsamości, duża liczba Policji, wejście tylko główną bramą, nagrywanie kibiców Skawy musiało poskutkować spokojem na stadionie. Kibice Beskidu stawili sie licznie mieli zorganizowany doping w przeciwieństwie do kibiców z Wadowic których chyba zaskoczyła obecność przyjezdnych, była oczywiście wymiana uprzejmości ale do zbliżenia chyba nie doszło.Temat: Miasto Kobiet
Nie żebym się czepiał ale....

Starosta Powiatu - kobieta
Burmistrz - kobieta
Komendant Powiatowy Policji - kobieta
Okręgowy Kurator Oświaty - kobieta
Dyrektor ZOZ - kobieta
Prezes Sądu Rejonowego - kobieta
Prezes Społdz. Mieszk. - kobieta.

Dyrektorów szkół, kierowników wydziałów w UM i Starostwie nie ma sensu wyliczać bo przytłaczająca większość to kobiety a i wszystkich pań z górnej półki zapewne nie wymieniłem.

Tak panie Maksiu. Kopernik, gdyby się urodził w Wadowicach na pewno byłby kobietą.Temat: Papież w Czętochowie

Wieści o planowanej wizycie papieŻa Benedykta XVI w Częstochowie znajdują juŻ praktyczne potwierdzenie. W poniedziałek odwiedziła nasze miasto i klasztor na Jasnej Górze komisja Episkopatu oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która rozpoczęła wizytowanie miejsc pielgrzymki.

W gronie uczestników wizytacji jest m.in. wiceminister Władysław Stasiak i komendant główny policji Marek Bieńkowski. We wtorek komisja będzie w Krakowie, Oświęcimiu oraz Wadowicach, które takŻe ma odwiedzić PapieŻ. Jak wiadomo pielgrzymka papieska ma się odbyć w maju, prawdopodobnie między 25 a 28, strona polska odpowiedzialna jest za zapewnienie bezpieczeństwa Ojcu świętemu.


No fajnie Że Częstochowa znalazła się na trasie. Bo nie sądzę Żeby takie pielgrzymki odbywały sie tak często jak za kadencji Jana Pawła IITemat: POpatrzcie jeszcze raz na te obiecane cuda
Ja uważam że w tym kraju nie będzie dobrze dopóki przy władzy będą ludzie skarzeni PRL-em. Społeczenstwo Polskie sie boi zmian, boi sie urzędów, sądów, policji zmienic pracy, postawić się pracodawcy, prywatyzacji. Ludzie też muszą dorosnąc do tego że za "darmo umarło" państwo nie może grzecznie wykłądac pieniędzy stoczniowcom, górnikom niech mają pretensje do swoich zarządów. Niestety to są skutki komuny. Zgadzam się z przedmówcą, że takiego kraju jak Polska nie da się "wyciągnąć" na prostą w ciągu roku, dwóch. Zgadzam się również, że duży wklad mają tutaj przedsięborcy- zmowa na ceny paliwa w Andrychowie, zmowa odnośnie płac- dziwne że w każdym zakładzie ludzie zarabiają tyle samo. Popatrzmy na naszą okolice przetargi wygrywają non stop te same firmy, widać jak urzędnicy i przedsiębiorcy to jedna "spółka" iu towarzystwo wzajemnej adoracji.

Nawiązując do PO- Tusk przynajmniej nie robi takiego wstydu na arenie światowej jak Kaczyński,
Popatrzmy na nasze lokalne rządy wygrał Pis i co się dzieje o powiecie dobrych wieści nie słychac, burmistrz wadowic skutecznie blokuje BDI Ci ludzie nie myslą przyszłościowo, że takie inwestycje są dla pokoleń.Temat: Stan Jana Pawła II
To że takie wydarzenia to biznes to przeciez wiadomo nie od dzis . Pamietacie 11.9 ? Piosenki powstawaly , CNN NBC na okraglo nonstop program ze strefy 0 pokazywaly (przerywajac reklamami) , a gesty ? Jak oklaskiwanie wszystkich strazakow i policjantow w NYC ?
TO jest robione pod publike .

To co ja napisalem to jest moje podsumowanie jego pontyfikatu . To co dokonal nie zmieni fakt czy umrze dzis jutro za tydzien czy za 10 lat . To juz sie stalo i to dokonał . A to że teraz sie wiekszosc osob (w tym ja) obudzila się? TO wynika z psychologii czlowieka , dopiero jak coś tracisz to zaczynasz to doceniac .

Fakt pozostaje faktem , że JPII to wielki czlowiek i jemu cześc się nalezy . Ale z nas jakzwykle polactwo wychodzi pelnymi garsciami . Caly swiat oglada i podziwia go , jest czlowiekiem ktory jednoczyl ludzi na calym swiecie . Stacje takie jak NBC , CNN, CBS , BBC przerwaly programy zeby nadawac na zywo z Watykanu , CNN czy NBC wyslalo ludzi do Rzymu , Krakowa i Wadowic są prezentowane relacje naprzemian z tych 3 miejsc . To wskazuje ze jest to bardzo wazne wydarzenie dla calego swiata i miliony osob chca wiedziec co sie dzieje z papiezem .

Miliony ludzi docenilo go i jego zaslugi , a wy jedynie co mozecie wypowiedziec na forum ogolnodsotepnym to ze zalosny jestem .
Szkoda slow .Temat: Krwawe Święta


1. Agonia karpików w Marketach faktycznie okropieństwem jest

Niestety nie tylko w marketach- ja mieszkam w "Dolinie Karpia"- tak nazywają się okolice stawów zatorskich. Przed świętami Bożego Narodzenia przy drodze głównej z Wadowic na Oświęcim roi się od sprzedawców żywych karpi. W niektórych miejscach wygląda to nie za ciekawie, przy samej drodze pełno krwi na dodatek niektórzy palą ogniska (a obok rośnie piekny lasek) dla ogrzania sie w te mroźne dni... W tym roku zainteresował sie tą sprawą sanepid i w niektórych punktach (wiem tylko o dwóch) miał wizytę wiążącą się z zakazem zabijania karpia przy drodze i nadaniem mandatu. Policja także się tym zainteresowała (ale dlaczego oni to już nie wiem). Wiekszość klientów nie chciała żywych karpi- więc odjeżdżali w poszukiwaniu kogoś kto wykona za nich tę brudną robote. Moi rodzice można powiedzieć, że na tym zyskali gdyż przy drodze znajduje się tylko ich mały sklepik a rybki pływały sobie na naszym placu i tam właśnie były zabijane...i nikt z przejezdnych nie był w stanie tego spostrzec.Temat: Gdzie i kiedy odbędzie sie Finał Pucharu Polski
na forum Beskidu były jakieś zapisy i później płakali ze nie chce nikt jechać mecze z Beskidem zawsze powodowały większe ciśnienie i nie tylko z opowieści troszkę starszych wiem że z plackami to zawsze były wojny później doszedł do tego podtekst kibicowski i fajny rozkład sił Wadowice za Wisłą a Andrychów za Cracovią.

Też czytam tu i tam ale z takich napinek internetowych najczęściej nic nie wychodzi co nie znaczy że Policja powinna to lekceważyć nie najlepiej to świadczy o wszechmogących z okolicy jak internetowe przepychanki prowadzą do odwołania meczu to pytanie sie jedno nasuwa czego się boją albo komu szkoda pieniędzy na zabezpieczenie tej imprezy sportowej. Jak ma dojść do ustawki to może to być załatwione bez wiedzy funkcjonariuszy i mecz do tego jest nie potrzebny a zaistniała sytuacja pokazuje tylko czyjąś panikę w tej sprawie ukrywanie terminu zmiana miejsca raz , drugi za tydzień napiszą na głównej że mecz odbył się w Paszkówce na boisku szkolnym o godzinie 5 rano w poniedziałek, zwyciężyła drużyna X i na szczęście kibiców nie było

Po co takie granie ?Temat: Busy w powiecie
Najgorzej jest rano zwlaszcza na trasie Stronie i Bachorowice do Wadowic,ludzie w niesamowitym scisku siedza,jeszcze w zimie da sie wyczymac ale w lecie po wyjsciu z busa czlowiek caly potem oblany a niekiedy nawet ludzie mdleli bo kierowca tylko swoje male okienki otworzyl a wiiekszego na srodku busa w gorze nikt nie byl w stanie otworzyc,oj dojdzie kiedys do tragedi naprawde a czemu policja nie reaguje czyzby uklady miala z nimi czy jak?Temat: Witajcie w starej bajce
Tylko do końca stycznia szpitale, które udzieliły pomocy ofiarom wypadków drogowych w 2008 roku, mogą składać wnioski o zapłatę za ich leczenie z tytułu tzw. podatku Zbigniewa Religi.

Po upływie tego terminu szpitale nie mają szans na odzyskanie pieniędzy. Warto dopełnić wszystkich formalności - jednym z wymogów jest zaświadczenie z policji - bo Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ bez większych przeszkód wypłaca udokumentowane kwoty.

Dotąd do małopolskiego oddziału funduszu wpłynęły 462 wnioski na kwotę 537 tysięcy złotych. Najwięcej wniosków złożyły szpitale w Brzesku, Bochni, Wadowicach, Oświęcimiu, Olkuszu, Gorlicach, szpital im. Szczeklika w Tarnowie, szpital im. Rydygiera w Krakowie, Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie, Dziecięcy Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Ostateczny termin rozliczenia i zwrotu pieniędzy mija 14 lutego.Temat: Spotkanie w Krakowie.
Witam wszystkich co do zlotu to na 90% przyjadę z Arek126. Jeżeli komuś pasuje jechać przez Bielsko to możemy zabrać się większą ekipą zawsze bezpieczniej. Jeżeli będziemy jechać to najprawdopodobniej trasą BIelsko>Andrychów>Wadowice>Kalwaria. Komu pasuje możemy sie umówić na jakąś konkretną godzinę.
Co do kwestii organizacyjnej to chciał bym wiedzieć dokładną datę godzinę i ulicę spotkania.
Co do miejsca proponuje jakieś miejsce oddalone od centrum żeby nie robić zgromadzenia i nie wzbudzać zainteresowania naszej POLICJI.

Czekam na post z dokładnymi danymi oraz na osoby z którymi możemy się zabrać.
Jeśli to możliwe info proszę kierować na GGTemat: Awantury na stadionach (2)
I jeszcze z Wisłą,bo my tez naziole
U nas Misiek tez kibice giną z rąk policjantów i wcale nie ma wielkiego halo. Ostatnia chyba większa afera to ze stycznia 1998 i śmiercią Przemka Czaji w Słupsku. No i może Mielec, ale na mniejsza skale. W tamten weekend zginał Wiślak w Wadowicach i cisza, żadnej afery.Temat: Powiatowe Forum Dyskusyjne
ludzie fatalnie wyglada transport ludzi w powiecie wadowickim zauwazylem ze zwlaszcza rano lub popoludniu kolo14 jest ogromne przepelnienie w busach do tego dochodzi brak klimatyzacji a niekiedy nawet obreczy do czymania sie chyba pora zeby ktos skontrolowal tych przewoznikow tylko niewiem czemu policja nie kontroluje tego typu przewoznikow czyzby uklady miala z nimi?Temat: Nie tylko w LO, w "Gorzeniu" też nie jest dobrze!
...13 czemu sie tak zdenerwowałeś
Pamietaj w piekle jest bardzo goraco musisz zabrać dużo picia zimnego
Zabierz też maszynę do drukowania twojej gazetki bo może Lucyfer pozwoli ci pisać twoje wiersze i wspomnienia jak byłeś kierownikiem biura poselskiego.
Weź też adresy do Sadu Rejonowego , Prokuratury, Policji bo też będziesz mógł wysyłac pozwy dla obrony twojej drugiej małej ojczyzny i jej goracego klimatu.
Tam też można bedzie zorganizować referendum kto pierwszy do kotła, a jak sie Lucyfer nie zgodzi to oddasz legitymację LDS i on sie wystraszy.
Masz szanse być tym kim chciałeś być we wadowicach.
F.Temat: Bardzo widać blysk z fotoradaru ?????

adihash napisał/a:
pewnie cie pstryklo kup sobie CB koleszko wtedy moze uchowa ci sie troche punktow na koncie

wlasnie sie nad CB zastanawiam , ciagle mam nadzieje ze jednak mi foty nie zrobiło


wczoraj jechałem na Wadowice ,po drodze miałem 6 patroli policji z suszarką ,o wszystkich wiedziałem bo mi powiedzieli na CB , nawet ktoś mi powiedział ze przed samymi Tychami postawili fotoradar stacjonarny na srodkowym pasie zieleni. Jedna wyprawa a zaoszczędziłem z 500 zł ,bo napewno na którymś z patroli bym zapłacił.
Ogólnie CB to wspaniała sprawa tym bardziej jak sie jedzie gdzieś na dalszą trase.Temat: nb z "plastiku" ?


Z innej beczki - zawsze sie dziwilem czemu dawny WOP a obecna Straz
Graniczna nie ma konnicy - przeciez wieksza czesc granic polski to
gory, lasy, pola... Kon bylby idealnym "pojazdem" do patrolowania -
wiecej mozna przeczesac bez zmeczenia, szybciej dogonic - w trudnym
terenie gorskim konny znajacy ten teren bedzie zapewne szybszy od
samochodu (drogami zwiazany nie jest...) poki samochod na asfalt sie
nie wydostanie.


i tu sie mylisz - WOP mial konie - lata 80 sam widzialem / jezdilem / na
WOP-owskim koniu w Wadowicach k. Krakowa.
czy  SG ma nadal - nie wiem ale tawiam na to, ze ma.
Straz Miejska /Gdynia/ i Policja /Warszawa/ tez miewa.

bunkier
************ " brońmy pokoju do ostatniego naboju"**************
=================================================

                            "... luft plompać glajzy kłaść i wózki ciś."

Temat: pytanie o bilet -


| Jeśli Hafas dobrze podaje cenę, to bilet normalny na całość kosztuje
| 22
| zł.

| co do ceny tak, ale później z wadowic do skawiny już trudno się
| dostać...
| właśnie to przerobiłem, skróciłem moją wycieczkę w Żywcu i BB, i
| jechałem
| z BB o 14.44.

| Trasa przednia właśnie sobie ściągam zdjecia... nawet nikt się nie
| czepiał
| że robie zdjęcia.

Jeśli robiłeś z miejsca ogólnodostępnego, to nikt nie miał prawa się
czepiać
:)
hmm... nie wiem czy takie tłumaczenie miałoby sens z ludźmi pracującymi w
Powroźniku...


(http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&geocode=&q=powro%C5%BAnik&sll=4...
3,20.935478&sspn=0.074123,0.160675&ie=UTF8&ll=49.367787,20.928612&spn=0.0370
57,0.080338&z=14)


hehe, niewiem jak to google zrobiło ale stacja jest po połnocnej stronie
drogi wojewódźkiej.


Na satelitarnym jest ok, a na mapie faktycznie kolej wylądowała w innym
miejscu. Chyba pierwszy raz widzę takie coś, trzeba będzie zacząć podchodzić
z rezerwą do tych mapek :)


W Każdym razie "głośno artykułowali" swoje niezadowolenie i przepisy że
nie wolno mi robić zdjęć jak kibel jest myty na tej stacji...


Olać, a jak wezwą policję, to już pan władza ich nauczy. No chyba, że
łaziłeś gdzie nie trzeba - wtedy lepiej się schować :)

pozdr
Paweł


Temat: Brawurowa AKCJA - zatrzymano zabójcę !!!
weider - zapomniałes dodać naistotniejszą rzecz w tej sprawie - ten koleś grasował w necie

Krakowska policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę ze Śląska, podejrzewanego o zabójstwo mieszkanki Wadowic kilka dni temu. Mężczyzna dwa lata temu wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za zabójstwo. Poszukiwano go też za gwałt. Swoje ofiary poznawał przez Internet.

Info - www.rmf.fmTemat: Antypiracka prowokacja Corela czy zakup kontrolowany ?


Jak to nie jest ?!? Wyjątkowo Expert ma rację. Poczytaj sobie Ustawę o
prawie autorskim (art.118)


Racja, mój błąd, posiadanie nie jest karalne. Ale można stwierdzić, że
kupowałeś czysty kompakt, nie
wiedząc, że jest na nim soft. BTW dlaczego w takim razie na giełdzie na
Wadowickiej [ Kraków ] klientom nic się nie dzieje, a policjanci gonią
tylko sprzedawców?

rmszar

Temat: Antypiracka prowokacja Corela czy zakup kontrolowany ?


Racja, mój błąd, posiadanie nie jest karalne. Ale można stwierdzić, że
kupowałeś czysty kompakt, nie
wiedząc, że jest na nim soft. BTW dlaczego w takim razie na giełdzie na
Wadowickiej [ Kraków ] klientom nic się nie dzieje, a policjanci gonią
tylko sprzedawców?


Dlatego, ze latwiej jest zlapac goscia z setka kompaktow niz z 1 czy2, a
poza tym nie bedzie sie raczej tlumaczyl "ze kupowal czysty kompakt, nie
wiedzac, ze jest na nim soft".

Pozdrawiam
Przemek

Temat: Wykopmy rasizm ze stadionów
Przerwany mecz w Brzeszczach!

Zakończył się mecz w Klasie Okręgowej - Wadowice pomiędzy Górnikiem Brzeszcze a Janiną Libiąż. Już w trakcie pierwszej połowy meczu do redakcji Futbol Małopolska dotarły informacje iż po 18 minutach gry doszło do starć pseudokibiców Górnika Brzeszcze przeciwko ich imiennikom z Libiąża i Andrychowa (rzucano kamieniami). Mecz na 30 minut przerwano, interweniowała policja. Arbiter zdecydował się kontynuować zawody o ile na trybunach zapanuje spokój. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Sciagniete z http://futbol.org.pl/news.php?id=8642

To chyba mówi samo za siebie. Niech ktoś jeszcze powie ze takie akcje nie są potrzebne.

Pozdrawiam kibicówTemat: Problem na drogach naszego miasta
Witam, pierwszy mój post, nie miałem wcześniej pojęcia że istnieje zatorskie forum. Chciałem poruszyć problem motocyklistów na naszych drogach, od ponad roku nastąpiło nasilenie i wysyp jak grzybów po deszczu motocyklistów, niestety nie zasługują oni na miano motocyklistów a raczej jeźdźców bez głowy. Myślę że nie ma już osoby w naszym mieście która nie widziała by pędzącego motoru przez centrum gdzie ograniczenie jest 40-50 km/h przy czym jeżdżą oni gruuubo ponad 100 km/h. Napiszcie co o tym sądzicie, przyznam że czasem strach przejść przez ulicę nie mówiąc o dzieciach wracających ze szkoły.. Niestety nasza policja jest tak dupowata że nie potrafi sobie z nimi poradzić a można by to załatwić w jeden dzień góra trzy, wystarczy stańąć przy Wadowickiej czy innej ulicy z radarem.. pewnie na to nie wpadli.. Żeby nie było nie mam nic do tych ludzi ani do motorów sam jestem nimi zafascynowany ale troche rozumu.. bo nie chce być złym prorokiem ale może się to skończyć tragicznie.
Temat: Zablokowane miasto
Dzisiaj około południa zablokowany został ruch we wszystkich kierunkach na rondzie w kierunku na Oświęcim w Wadowicach (przy Podhalaninie). Brak informacji na drodze od Krakowa spowodował, że kierowcy z całej Polski stali w ogromnym korku utworzonym przed tym rondem. Jego przebudowa była do przewidzenia zaraz po odbiorze robót drogowych kilka lat temu. Jedna z lokalnych gazet już wówczas, nazywając rondo "rondem idioty" wytknęła wszystkie błedy, które dzisiaj starają się usunąć drogowcy. Może więc na naszym forum wypowiedzą się przedstawiciele takich instytucji jak prokuratura i policja, zwłaszcza w temacie odpowiedzialności. Bo ktoś był inwestorem tego ronda i dojazdu do niego i kilka lat temu odebrał tą fuszerkę i ktoś dzisiaj będzie musiał zapłacić za remont nowej drogi i nowego ronda. A kto za to odpowie?Temat: Promile radnego


Rada Miejska od roku bez radnego

Już rok Rada Miejska Wadowic pracuje w okrojonym składzie - bez radnego Kazimierza Błachuta, który w kwietniu 2007 roku, kierując samochodem po pijanemu, uległ poważnemu wypadkowi. Bardzo długa nieobecność radnego nikomu specjalnie nie przeszkadza, bo jeden głos i tak nie ma jakiegoś strategicznego wpływu na wyniku głosowań podczas sesji Rady Miejskiej.

Do wypadku doszło w Wielki Piątek, w kwietniu ub. roku. Policja poinformowała wtedy, że kierujący fiatem sieną zjechał na lewy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z fiatem uno. Kierującym sieną był właśnie radny miejski. Jak się okazało - prowadził samochód po pijanemu. W wypadku ranna została także kierująca fiatem uno, do którego radny dobił.

Jak ustaliliśmy - od roku śledztwo w tej sprawie ani drgnęło. Dotychczas prokuratura nawet nie przesłuchała radnego. O ewentualnym przedstawieniu zarzutów kierowania samochodem po pijanemu nie było więc mowy

Więcej w dzisiejszym Dzienniku Polskim !

Zapraszam do dyskusji, którą już tutaj prowadziliśmy rok temu, upłynął rok a w sprawie bez zmian ! Co o tym myślicie ??Temat: Co cie boli w powiecie
a boli mnie stan drog,poza tym brakuje w niektorych wioskach chodnikow piesi albo chodza po blocie albo kawalkiem drogi a w zimie to juz wogole tragedia spuychacz odsniezy droge i caly sniej na chodnik idzie a pieszy musi isc po zaspach.Nastepna rzecz co mnie boli to transport prywatny tymi busami gdzie czesto busy sa przeladowane,brakuje poreczy,brak klimatyzacji ludzie stoja ubici jak sardynki i nikt tego nie kontruluje a policja udaje ze niewidzi problemu.Teraz znowu problem z budowa BDI poludnie komitet zrobilo przeciw nowej drodze i polnoc tez ,sytuacja patowa a gdzies droge i ta musza zrobic bo przeciez z Cieszyna musi isc polaczenie do Krakowa i to raczej pojdzie przez Wadowice a nie Tomice czy Radocze.Jak wy widzicie inne bolaczki w powiecie to napiszcie z checiom poczytam.Temat: Człowiek Roku Powiatu Wadowickiego - Malina Emil@

Przejżyjcie na oczy i wybierajcie osoby ktore są wartościowymi ludzmi.
Czlowiekiem roku w Wadowicach pani Maria Komendant Powiatowy Policji a w Kalwarii zebrzydowskiej kustosz Kl;asztoru OO Bernardynów który poprzez konsekwentne dążenie do celu doprowadził do Wizyty Benedykta XVI w Kalwarii Zebrzydowskiej.
tak się skłąda ze spośród zgłoszonych kandydatur az jedna zaliczała się do grona pozytywne.
Jakoś nie umiemy mówic o tym co dobre, wychwalać pozytywnych zachowań, tylko ciągle psioczymy, marudzimy, narzekamy i tkwimi w tym maraźmie i niechęci wzajemnej. Bo lepiej mieć święty spokój niz walczyc o lepsze dla siebie. Łatwiej krytykować niż chwalić, bo po co pokazywać ze ktos jest lepszy od nas...Temat: Kto nowym Komendantem Straży Miejskiej w Andrychowie ???

... J.K. to urodzony przywódca i menager. Kto pamięta stara komendę i porówna ją do stanu obecnego ten zrozumię o czym mówię. Jak nastał J.K. o komendzie w Wadowicach zaczęto mówić - Holandia - remonty, nowe biurka, nowe krzesła, likwidacja krat, zabudowa dyżurki, gps na samochody, monitoring, nowoczesna sala wykładowa, siłownia podarowana przez fundację, doostęp do internetu - to są niewatpliwe osiągniecia. Pewnie, że był nerwus, czasem podejmował decyzje a właściwie tylko coś wypowwiedział za szybko, za mało dyplomatycznie. Sam doświadczyłem jego gniewu gdy w ciągu 10 minut pozbawił mnie wszystkiego i zagroził wrzuceniem kilka stanowisk niżej. Ale przywódca właśnie powienien mieć takie cechy. Białe to białe, czarne to czarne i tyle. Moze za dużo wojny czasem robił, moze był za szczery i mało dyplomatyczny. Ale myślę, ze jeśli straż miejska w A-chowie ma działać to z takim szefemn zadziała jak potrzeba. Życie tych luidzi zmieni się diametralnie. Albo nadążą albo odejdą.

ZIBI teraz się wypowiedziałeś szczerze

Nie mogę się zgodzić tylko z tym:

nie zawsze u niego białe to było białe
i nie zawsze był szczery

Znając jego osobę pewnie będzie próbował teraz ustawiać Komendantów KP Andrychów

Co do życia strażników miejsckich to fakt, ich życie zmieni się diametralnie i będą musieli wszystko tolerować

bo albo ich zmusi do odejścia albo się chłopaki pochorują

Mam tylko nadzieję, żeby nie próbował udowadniać, że straż miejska jest lepsza od policjiTemat: Kto nowym Komendantem Straży Miejskiej w Andrychowie ???
A co tropisz policjantów? temat jak widzę mocno się rozwinął. Zastanawiające jest tylko to, że najwiecej wypowiadają sie osoby, które nie znaja dobrze J.K. i z nim nie współpracowały. Ponieważ ja akurat dobrze znam to powiem kilka słów. J.K. to urodzony przywódca i menager. Kto pamięta stara komendę i porówna ją do stanu obecnego ten zrozumię o czym mówię. Jak nastał J.K. o komendzie w Wadowicach zaczęto mówić - Holandia - remonty, nowe biurka, nowe krzesła, likwidacja krat, zabudowa dyżurki, gps na samochody, monitoring, nowoczesna sala wykładowa, siłownia podarowana przez fundację, doostęp do internetu - to są niewatpliwe osiągniecia. Pewnie, że był nerwus, czasem podejmował decyzje a właściwie tylko coś wypowwiedział za szybko, za mało dyplomatycznie. Sam doświadczyłem jego gniewu gdy w ciągu 10 minut pozbawił mnie wszystkiego i zagroził wrzuceniem kilka stanowisk niżej. Ale przywódca właśnie powienien mieć takie cechy. Białe to białe, czarne to czarne i tyle. Moze za dużo wojny czasem robił, moze był za szczery i mało dyplomatyczny. Ale myślę, ze jeśli straż miejska w A-chowie ma działać to z takim szefemn zadziała jak potrzeba. Życie tych luidzi zmieni się diametralnie. Albo nadążą albo odejdą.Temat: probacja
otóż probacja to przede wszystkim kontrolowana wolność, piecza nad sprawcą przestępstwa pozostającym pod dozorem kuratora lub nadzorem wyspecjalizowanego organu - kuratora sądowego. W ramach tej pieczy kurator sądowy podejmuje odpowiednie działania kontrolne, ale także działania wychowawczo-resocjalizacyjne, diagnostyczne, profilaktyczne. Aby osiągnąć cele probacji tj.przywrócić społeczeństwu sprawcę przestępstwa kurator sądowy winien niwelować takie zachowania u podopiecznego jak: alkoholizm, narkomanię, wszelkie formy przemocy. Zachowania te często mają swe źródło w:chorobie, bezrobociu, ubóstwie. Dlatego też bez współpracy z odpowiednimi instytucjami, kurator celu probacji - społecznej readaptacji podopiecznego - nie osiągnie. Dlatego też kuratorzy sądowi współpracują z ośrodkami pomocy społecznej, z urzędami pracy, centrami pomocy rodzinie, centrum interwencji kryzysowej, z regionalnymi centrami polityk społecznej, domami pomocy społecznej,policją i samorządem. Za probację w powyższym rozumieniu, można także uznać hostele dla nieletnich sprawców. Są one łącznikiem między pobytem nieletniego w zakładzie poprawczym a wyjściem na wolność. Hostele prowadzone są przez wychowawców zakładów poprawczych. Nieletni poddawani są dalszym oddziaływaniom wychowawczym przez naukę i pracę. W Polsce funkcjonują tylko 2 hostele: w Warszawie i Białymstoku. Ma też powstać hostel w Wadowicach k.Wrocławia. Co do systemu probacji na świecie to odsyłam do literatury w bibliotece np.o Wielkiej Brytanii, USA, Francji. Pozdrawiam - bratekTemat: Egzaminy
Silen są W Wadowicach - nawet mam ulotki. Specjalne Liceum Policyjne, w którym uczą policjanci oraz zwykli nauczyciele. Np. zajęcia na szczelnicy i takie inne bajery
Temat: 3 maj >Relacje, Foty, Komentarze
Zakończył się mecz w Klasie Okręgowej - Wadowice pomiędzy Górnikiem Brzeszcze a Janiną Libiąż. Już w trakcie pierwszej połowy meczu do redakcji Futbol Małopolska dotarły informacje iż po 12 minutach gry doszło do starć pseudokibiców Górnika Brzeszcze przeciwko ich imiennikom z Libiąża i Andrychowa (rzucano kamieniami). Mecz na 25 minut przerwano, interweniowała policja. Arbiter zdecydował się kontynuować zawody o ile na trybunach zapanuje spokój. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Żródło: futbol.org

Czekamy na relację.
Temat: Kto nowym Komendantem Straży Miejskiej w Andrychowie ???
weider:

Obecna pani Komendant pracuje za krótko, aby mogła wyeliminować jakieś nawarstwione problemy (poradziła sobie, bo ich po prostu nie było).
Dobrze pamiętam początek kadencji pana J.K. - policjanci bali sie wypić kieliszek wódki dobę przed służbą

Temat drugi - tak, zapewne pan generał co tydzień chciał przesłać KPP Wadowice kilkadziesiąt tysięcy zł, a wstrętny J.K. nie chciał ich wziąć - tutaj właśnie J.K. wykazał sie talentem organizacyjnym i korzystając zapewne ze znajomości w Krakowie, potrafił "ściągnąć" pieniążki na modernizację komendy.

Co do "godności" byłych milicjantów - po prostu dostali "propozycje nie do odrzucenia" i tyle...

P.S. Uważaj, bo obecny komendant andrychowskiej straży miejskiej nosi identyczne nazwisko jak dissidens i też mieszka w Przeciszowie. Gdy się wezmą za Ciebie w dwójkę...Temat: Kolejna hiena :-(


Robi się NTG, ale napiszę...
Ciarki mi po plecach przechodzą, jak słyszę słowa "hienia" w takiej sytuacji...
Ciarki mi też po plecach przeszły, jak usłyszałem, że w dniu pogrzebu w Wadowicach
tylko jedna cukiernia czynna, reszta sklepów pozamykana - skandal. Przecież ogromna
liczba osób jest przyjezdna - targać ze sobą wodę mineralną, jedzenie ?
To tak samo, jakby służby ratownicze miały wolne, policja, etc.
Jedziemy dalej: sklepy spożywcze w Polsce... fakt, faktem - można było się zaopatrzyć
wcześniej, ale sądzę, że wiele osób właśnie wczoraj 'dla odprężenia' (polska stypa)
chciało sobie walnąć w szyję.
To samo dotyczy popyt/podaż na gadżety związane z Ojcem Świętym - ludzie szukają, chcą
kupować - co w tym złego, jak ktoś to sprzedaje?


Widzisz, u nas najwazniejsze jest, co robi ktos inny. Najwazniejsze jest,
kto nie zgasil swiatla, kto sie nie zatrzymal na ulicy, kto wczoraj
pracowal itp.

Temat: Uwaga kierowcy w Krakowie: nadchodzĹĄ fotoradary!

A gdzie na pewno trzeba będzie być czujnym? Policjanci twierdzą, że na
Wadowickiej, Bora-Komorowskiego i Opolskiej, a także na trasach
wylotowych do Zakopanego i Tarnowa.


No to Panowie kto z was sprzedaje folie "niewidki" na tablice rejestracyjne
;-)
Kupie chetnie ;-)

 Pozdrawiam

Temat: Wydarzenie i Człowiek Roku w pow. Wadowickim - kandydatury
Wydarzeniem roku 2006 w Wadowicach jak i Kalwarii Zebrzydowskiej była majowa wizyta Ojca św. Benedykta XVI. Natomiast człowiekiem roku 2006 jest niewątpliwie niowy Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach. Kobita pierwsza od niepamiętnych czasów.Temat: Kto nowym Komendantem Straży Miejskiej w Andrychowie ???
Widzę ze temat zrobił się popularny.

Do wiadomosci - Oficjalnie nowym Komendantem Strazy Miejskiej w Andrychowie został Jan Kajdas - były Komendant Policji w Wadowicach, swoją funkcję bedzie pełnił od 1 lutego. Info z Gazety Krakowskiej.Temat: Odprawa Drużynowych
W harcóce druhu !!!!! a po części jak już tak przy tym temacie jesteśmy to w sali projekcyjnej komendy policji w WadowicachTemat: I runda DM I ligi: TŻ Lublin - KSŻ Krosno 60:30
Sorki ze sie czepiam ale ta policja to kur... była z Wadowic czy Zakopanego To nie jest wojsko, ze ich niewiadomo gdzie wysyłaja.. wiec te policjne k... też są z Lublina lub okolic wiec, a mimo wszystko to też ludzie i zapewne kibicuja swojej drużynie
Temat: Piractwo
nie trzeba daleko szukać już w Suchej, Wadowicach i Jordanowie policja juzwkroczyła do mieszkań... od razu z nakazami od prokuratora...!!Temat: Straż Miejska - czy jest potrzebna ??
straż miejska ma inne zadania niż policja i daltego jest potrzebna. Innym jest natomiast dyskucja czy w takim kształcie jak w Wadowicach straż jest potrzebna. Wg mnie jest; wystarczy tylko trochę niewielkich zmian w jej funkcjonowaniu.Temat: Leskowiec zimą
co sadzicie o wojnie na lini kibice wadowickiej skawy kontra beskidu andrychowskiego gdzie jakby nie policja i ochrona na meczu doszloby do samosadow i awantur ,jak wy oceniacie tych ludzi i czemu taka wojna sluzy?Temat: Lokalna banda nieletnich ćpunów Wadowickich.
Witam,

Chcialem na forum publicznym wkoncu oglosic pewien problem z ktorym borykaja sie Wadowice, i przedewszystkim nasze osiedle Westerplatte. Od prawie roku czasu na naszym osiedlu zlazi sie "banda" marginesu spolecznego. Wiekszosc to osoby niepelnoletnie ktore w konflikt z prawem wchodzily nie jeden raz. Nie sa to osoby bezposrednie zamieszkujace nasze spokojne osiedle, bo wtedy sytuacja bylaby w miare prosta i do opanowania.

Niestety chodzi o grupke 10-20 osob, przedzial wiekowy 13-18 lat, zamieszkujaca rozne regiony Wadowic. Wyraznie widac ze pochodzace z rodzin patalogicznych. Cecha charakterystyczna grupy jest jeden Rom z ktorym m.i.n to wlasnie ja i moi znajomi mielismy do czynienia wczoraj. Naprawde nie przypuszczalem ze przyszlo mi do zyc czasow kiedy na moim osiedlu na ktorym sie wychowalem dojdzie do takich sytuacji ze bedzie strachem posiedziec na lawce i porozmawiac ze znajomymi.

Wczoraj wracajac ulica Krakowska do domu wraz z moimi dwoma znajomymi, "zaczepil" nas w.w rom i jego nieletni kolega. Dziw mnie bral ze sa tacy odwazni , bo my rosle chlopy wycwiczeni od 4 lat a oni dwaj chuderlaczki zaczepiajacy nas i po n- lat mlodsi od nas. Oczywiscie pretesktem "zaczepienia" byla prosba o "fajke" po ktorej oczywiscie zaczely sie grozby i cwaniakowanie, po chwili jeden z chlopaczkow powiedzial nam ze leci po chlopakow i zaraz bedziemy "obici" w miedzy czasie Rom uderzyl mojego znajomego , po czym udalo nam sie zbiec na osiedle , zanim grupa wyrostkow nas by dorwala. Inny kolega pobiegl w inna strone i zatrzymal patrol policji, policja wjechala na osiedle, grupka zbiegla a my musielismy sie tlumaczyc i zloscic.

Oczywiscie Policja bardzo nam "pomagla" mowiac ze jesli nie dalismy sie pobic czy nawet zabic to niestety nie sa w stanie nam pomoc i ich zlapac bo nie ma "podstaw". A teraz zapytam was wszystkich ? Czy musi dojsc dopiero do jakiejs tragedi zeby cokolwiek stalo sie w tej sprawie? Z ta grupa boryka sie nie jeden mieszkaniec Wadowic [wiem o tym dobrze, ostatnio glosne pobicie w Birpabie zorganizowane wlasnie przez ta grupe],kradzieze w Savi, grozenia, chlanie i cpanie i zalatwianie potrzeb fizjologicznych na blokach, poobijane samochody. Przedtem ignorowalem to, bo nie dotyczylo mnie to bezposrednio, teraz kiedy dotknela mnie ta sprawa wscieklem sie i zarazem stalem sie bez radny.

Dzielnicowy Westerplatte to chyba jest na urlopie dozywotnim, wogole jak on wyglada? Sprawa musi byc naglosniona publicznie, i ktos wkoncu musi sie tym zajac, bo dluzej tak nie moze byc. Dojdzie do tragedi i wtedy dopiero bedzie wielkie "halo".

Tutaj mamy Temat - Interwencje, który co jakiś czas przeglada Policja Wadowicka - jako Admin wysłałem tez tą interwencje do Policji Wadowic.

Dobrze, że poruszyłeś taki temat -Admin - tombaluTemat: Policja w pow. Wadowickim

Jaki adres zostawiłeś do korespondencji . Bo jak miała odpowiedz iść na adres poczty elektronicznej to na pewno nie dostaniesz nigdy takiej odpowiedzi. Dlaczego? Bo nie znany jest faktyczny włąściciel tego adresu. A poprosiłeś o kontakt bezpośredni . Wtedy napewno ktoś skontaktował by się z Tobą i udzielono by oficjalnej odpowiedzi. Tak jest wkażdym urzędzie państwowym.

Na necie i w poczcie elektronicznej jesteśmy nieznani. Taka jest prawda.

Każdy obywatel tego kraju ma zapewnioną anonimowośc w przypadku przekazywania informacji . Nie moge się zgodzić z stwierdzeniem dissidens żę, narazeni są oni na niebezpieczeństwo. Od osoby zawiadamiającej , informującej zależy czy zostanie ona ujawniona. Chyba ze jest świadkiem i zgodnie z KPK ma obowiązek złozyć zeznaie w prowadzonym postępowaniu.


Chcesz zrobić test tych naiwności powyżej?
Napisz do policji wadowickiej maila z domu (nawet neostrada i 1000 kruczków hackerskich w tym) że mają megatonową bombę. Za godzinę będziesz w kajdankach. Tak samo sms. Kumasz już i reszta? Nie ma anonimowości, ludzie nie informują poprzez internet bo się boją policji i reszty służb tak samo tak jak za PRL. Policja musi nas przekonać do współpracy i utwierdzić nas że kiedy podamy iż widzieliśmy jak radny przejeżdżał pijany po staruszce na pasach to nie będziemy de facto ukarani ciąganiem po sądach, przesłuchaniach, konfrontacjach. Tego ludzie nie chcą.

Asteroid na razie odpowiedziałem na ową kwestię. Chcemy i żądamy od policji 100% anonimowości, a pomyślcie jak są jakieś wtyki w policji, prokuraturze np mafii. Kto zaryzykuje, kto chce wchodzić w program ochrony świadków, zmieniać swoje życie, nazwisko tylko dlatego że postanowił być wzorowym obywatelem...

Na każdy w miarę poważny mail państwowa czy samorządowa instytucja MUSI odpowiedzieć jeżeli spełnia wymogi, czyli jest podany adres domowy, telefon, nazwisko prawdziwe. Coś jak tryb informacji publicznej. To żadna łaska policji czy samorządu, urzędu! Dobrze jest włączać żądanie potwierdzenia przeczytania. Powinni potwierdzić. To jest taka pieczątka z podpisem dla nas że zgłoszenie przyjęte formalnie.

Cieszę się że pomysł ma wstępną akceptację, skupcie się nie na "donoszeniu", ale na polepszaniu bezpieczeństwa, np nocą w Waszych gminach, czy na drogach. Tudzież np śnieg na dachach szkół itd bo warto ludobójców ewentualnych postraszyć profilaktycznie, straż taką czy siaką oleją... Niech zaglądają do forum zarejestrowani dzielnicowi, mogą przecież z ludem rozmawiać o bezpieczeństwie w ich rewirach? Mogą na 100%. Na PW mogą dostawać informacje dokładniejsze od forumowiczów.Temat: Lokalna banda nieletnich ćpunów Wadowickich.

... Chcialem ... oglosic pewien problem z ktorym borykaja sie Wadowice, i przedewszystkim nasze osiedle Westerplatte. Od prawie roku czasu na naszym osiedlu zlazi sie "banda" marginesu spolecznego. ... chodzi o grupke 10-20 osob, przedzial wiekowy 13-18 lat, zamieszkujaca rozne regiony Wadowic. ... Cecha charakterystyczna grupy jest jeden Rom ... Wczoraj wracajac ulica Krakowska do domu wraz z moimi dwoma znajomymi, "zaczepil" nas w.w rom i jego nieletni kolega. ... zaczely sie grozby i cwaniakowanie ... Rom uderzyl mojego znajomego ... Inny kolega pobiegl w inna strone i zatrzymal patrol policji ... Policja bardzo nam "pomagla" mowiac ze jesli nie dalismy sie pobic czy nawet zabic to niestety nie sa w stanie nam pomoc i ich zlapac bo nie ma "podstaw". ... Czy musi dojsc dopiero do jakiejs tragedi zeby cokolwiek stalo sie w tej sprawie? Z ta grupa boryka sie nie jeden mieszkaniec Wadowic ... kradzieze w Savi, grozenia, chlanie i cpanie i zalatwianie potrzeb fizjologicznych na blokach, poobijane samochody. Przedtem ignorowalem to, bo nie dotyczylo mnie to bezposrednio, teraz kiedy dotknela mnie ta sprawa wscieklem sie i zarazem stalem sie bez radny.

Dzielnicowy Westerplatte to chyba jest na urlopie dozywotnim, wogole jak on wyglada? ...


wawura - opisany przez ciebie problem dotyczy każdej chyba miejscowości i każdego większego osiedla.

Co do opisanej sytuacji, to pewnie Was ( kolegę który został uderzony ) policjanci pouczyli o możliwości założenia sprawy z oskarżenia prywatnego z art. 217 kk §1 i §3 ( naruszenia nietykalności cielesnej )

W swojej wypowiedzi byłeś przynajmniej szczery "Przedtem ignorowalem to, bo nie dotyczylo mnie to bezposrednio, teraz kiedy dotknela mnie ta sprawa wscieklem sie i zarazem stalem sie bez radny"

A ja ci mówię, że nie jesteś bez radny - możesz pomóc Policji np.
zadzwoń lub podejdź do KPP Wadowice - spotkaj się z dzielnicowym lub poproś aby ciebie odwiedził w domu - przedstaw mu problem

pomyśl - same plusy

po pierwsze poznasz dzielnicowego

po drugie będziesz pewien, że Twój apel i problem do niego dotarł

Skoro ty pytałeś wszystkich to i ja zapytam ?????

Dlaczego ludzie nie informują Policji o problemach ( tak jak ty przez rok ), a później mają pretensję jak im się dopiero coś przydarzy.Temat: Utrudnienia w ruchu drogowym
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach 5 i 6 kwietnia 2007 r. tj. Wielki Czwartek i Wielki Piątek - na terenie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się uroczystości związane z obchodami Misterium Męki Pańskiej z udziałem Kardynała Stanisława Dziwisza i członków Episkopatu oraz około 150 tys. wiernych z kraju i zagranicy. W związku z tym informujemy, że w dniach 5 kwietnia 2007r. w godz. 12:00 do 21:00 oraz 6 kwietnia 2007 r. w godz. 6:00 do 15:00 nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w szczególności dotyczy ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953. Ruch kołowy na drogach powiatowych: relacji Kalwaria - Palcza i Kalwaria-Bugaj na czas przejścia procesji zostanie całkowicie wstrzymany.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych z uwagi na lokalizację parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Apelujemy do osób nieudających się na uroczystości o omijanie Kalwarii Zebrzydowskiej i korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg (nr 7, 28, 44) na kierunkach: Myślenice, Sucha Beskidzka, Oświęcim, Skawina.

Za powstałe niedogodnienia przepraszamy i prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdem w tym rejonie może okazać się niemożliwe!

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie sygnały ze strony funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i kościelne służby porządkowe, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem i jak najsprawniejszym przebiegiem uroczystości